Много интересна и все по-често дискутирана тема.
brum - майстор
Гледам схема за нареждане на формован гнайс по подове плътно и почти без фуга. Това стандартна практика ли е? Какво се случва с водата която влиза в тези малки фуги и замръзва?


Изображение
jekasus - майстор
пон авг 23, 2021 11:03 pmbrum написа:
Гледам схема за нареждане на формован гнайс по подове плътно и почти без фуга. Това стандартна практика ли е? Какво се случва с водата която влиза в тези малки фуги и замръзва?


Изображение
Само да помогна. Но снимката е от някоя фасада...

Прикачен файл

gnais_cheren_band.jpg
chapara - майстор
Ми не помогна, това не за под!
nikolson - майстор
Аз гнай с на под не съм виждал. Това в какви помещения се прави?
brum - майстор
Веранда на къща. За открито става дума. Площ 120м2 горе-долу.

Това по-горе може и да е стена, ама пода изглежда по същият начин. Има си формован гнайс за тези цели дето е по 25+мм дебел. На стените е по-тънък.

Та сега на въпроса - някой наясно ли е с реденето на гнайс на земя без фуги и как се държи с годините с този подход?
PIP - майстор
пон авг 23, 2021 11:03 pmbrum написа:
Гледам схема за нареждане на формован гнайс по подове плътно и почти без фуга. Това стандартна практика ли е? Какво се случва с водата която влиза в тези малки фуги и замръзва?


Изображение
За мен е по-скоро мода и грешно. Масово заблелязвам след няколко години тръгнали да се отлепват 'плочи', особено по външните ръбове. Но като се има предвид, че вече не искат да зидат и тухлите какво да се очква. Там на бързо и да изглежда хубаво и да е чисто...
nikolson - майстор
Чисто (и хубаво) в началото. Тези неравни повърхности с времето се набиват с мръсотия. После следват препарати, които компрометират цимента.

Тема "Формован гнайс без фуга?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: