Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
нед авг 29, 2021 1:36 amchapara написа:
Чефо линка не работи. Много те уважавам като професионалист, но не правиш ли експериментира, си затворил вратата след себе си! Аз съм от страната на твърдата настилка, а ти от другата😁

Нещата могат да се случат с направа на твърдо лепене само на първи ред паркет дори с полиуретанов уплътнител, не с корк, но лепене пак с полиуретанов уплътнител. Нещата са пипкави и възможни! А никой не коментира запъване от останалите три страшни. Правено без дефект още преди повече от 10 години без дефект. Връзката грес-паркет е полутвърда и пластична. Лайсните са консуматив който хич не долюбвам, трябва да се скача в дълбокото. Колегата навярно го е виждал на живо, но не му е ясна технологията😎
Първо - линкът работи. И от мобилния, и на настолния.
Второ - експерименти са допустими при спазване на това - онова като изисквания. Всички, които експериментират, си носят сами риска.
Трето - тези, които показват нагледно какво се получава, работят при някакви техни си условия. Да ти дам пример - поведението на паркета дори и без да го използваме, при теб и при мен, е различно. На брега на морето и на върха на планината разликата не е само 2 000 метра във височина.
Четвърто - аз също съм правил такива изпълнения - не едно и две - но клиентът винаги е бил информиран и условията са били в граници, които да намалят риска до минимум. Такива приказки като "Ама няма проблем, прас, дай парите" никога не е имало.
Пето - чети, човекът иска навсякъде да има корк (за което ми стана интересна причината).

Няма невъзможни неща. Но това, което е изкарало при теб 10 години, може при него на втория месец да е щета - ще идеш ли да му го оправиш?
:partyman:

Леле мале, сега видях, че тоя от първия клип лепи плочките след ламината. Би ли споделил къде ще иде влагата от лепилото като човек, който работи с плочки? :lol: :lol:
chapara - майстор
Да сега линка работи, снощи беше грешка 404. Е каква па толкоз влага, човека запечати ламината на 101% с лепило и корк. Замазката барут суха. В общи линии ползва една кофа вода. При добро желание първия ред грес може да се залепи и с полиуретанов уплътнител.

Иначе за климатичните разлики си абсолютно прав. За това че иска от всички страни корк ми е убягнало.
brum - майстор
Тази коркова фуга мога ли да я наредя под вратите при ламинат вместо метална лайсна? Не искам лайсна поради ред причини. За сефте виждам темата и разбирам, че имало алтернатива...
nelina_london - специалист
Алтернатива е,но ако ламинатът е 12мм .стои навирен и коркът няма как да го задържи надолу.
chapara - майстор
Шест прочита, и не разбрах за що иде реч🤢😲🤤
nelina_london - специалист
Моят пост ли? На едно джинче съм :)
12мм ламинат е като дъска,твърд е и не се огъва.Колкото и добре да е сработил на клика,последната свободна паркетина стои леко надигната нагоре в свободния си край,дори и да е затисната от касата на вратата.Или поне нашият е така във всички такива участъци.Няма как корковата фуга да задържи последната дъска равна със срещуположната,от другия край на фугата,както лайсната го замаскирва..Затова "съветват" да си лепнете последния сантиметър от ламината до фугата,иначе в този участък ще си има пружиниране.
По периферията се държи надолу от первазите.
Chefo77 - майстор
Последният сантиметър не върши работа, лепят се 10-15 см, за да има площ, лепилото на която да задържи ламелата да не поддава. Иначе като поддава, скърцането при триенето с корка е ужасно :)
nelina_london - специалист
И ние го лепнахме в единия коридор на няколко места , по мое настояване,ей така за модата,защото и аз мразя лайсни ,а и защото трябваше да изравняваме с мрамора на стълбището. Щях да получа удар ,когато един ден се надигна в средата на коридора.Добре че,не бяхме сложили первазите и моят любим реши да дюбелира изрязани летвички от ламината в стената ,за да го държат.В противен случай,щеше да изкърти, лепените в последствие, мдф первази.
Така,че ...не правете това у дома !
Слушайте chefo! :)
nork - специалист
нед авг 29, 2021 9:51 pmbrum написа:
Тази коркова фуга мога ли да я наредя под вратите при ламинат вместо метална лайсна? Не искам лайсна поради ред причини. За сефте виждам темата и разбирам, че имало алтернатива...
Не е задължително да е метална лайсната....
Потърси на куйк степ лайсните incizo, има абсолютно всички цветове като на паркета и е почти невидима. При желание мога да ти пратя и снимки. :partyman:
naistor - специалист
нед авг 29, 2021 8:12 amn_a написа:
съб авг 28, 2021 9:40 pmnaistor написа:

... и ще сложим 6мм xps подложка.


:-D :lol: :lol: :-D :lol: :lol:
По-конструктивно моля, колега! Какво му е смешното на това?

Тема "Фуга между трислоен паркет и гранитогрес с корков компенсатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: