Много интересна и все по-често дискутирана тема.
vuccappella - напреднал
Здравейте,

Закупил съм си винил с клик система (доста сходно на ламинат с клик система) за редене вкъщи.

Гледах и разучих доста материали как трябва да стане реденето и мисля че ще се справя, но не намерих отговор на очевадния ми въпрос, а той е:

Ако срежа планка на 2, 2те половинки само в края на реда ли мога да ги реда?

Когато планката е цяла, от едната страна по нейната дължина е мъжката час(зъбчето), от другата женската (вдлъбната, в която влиза зъбчето), но когато се среже естествено едната поливна запазва мъжката част а другата женската, а страните които са срязани по средата нямат никаква клик система останала.

Та.. въпроса ми е, тогава тези половинка не могат да се съединят от 2те страни с други цели планки, нали? Мога само да ги сложа в началото или края на редовете защото инече няма как да кликнат заедно?

Досетих се за това докато почнах реденето, но идеята ми беше да не почвам с половин планка, а тя да дойде по-късно защото ще изглежда по-зле, а и точно там е входната и ако можех да се отърва с цяла планка под нея щеше да е по-добре.
PIP - майстор
Според зависи от визията дали наставките да идват в линия и дали си предвидил фирата, но най-често се процедира: почваш с цяла дъска, в края на помещението режеш и с фирата почваш следващия ред. Това е най-икономичния начин. Изключение се прави, ако оставащото парче е прекалено късо (под 20-30см).
floydogi - специалист
вт мар 15, 2022 1:46 pmvuccappella написа:
Когато планката е цяла, от едната страна по нейната дължина е мъжката час(зъбчето), от другата женската (вдлъбната, в която влиза зъбчето), но когато се среже естествено едната поливна запазва мъжката част а другата женската, а страните които са срязани по средата нямат никаква клик система останала.

Та.. въпроса ми е, тогава тези половинка не могат да се съединят от 2те страни с други цели планки, нали? Мога само да ги сложа в началото или края на редовете защото инече няма как да кликнат заедно?
Предполагам наричаш планки дъските? Как така ги режеш по дължина, пък после ги слагаш в началото или края на редовете? Нещо или бъркаш, или не можеш да обясниш. Колегата ти е казал как се реди ламинат, при винила е същото. Елементарно е.
miliad - майстор
Като изчетох всичко което сте написал, стигнах до извода, че трябва да изгледате още клипчета. Защото, за сега не сте сигурен в очевидното. А какво друго не ви е ясно, кой да ви каже!
vuccappella - напреднал
ето обяснение,
Последна промяна от vuccappella на вт мар 15, 2022 5:25 pm, променено общо 3 пъти.
miliad - майстор
Разбрах те от първия път.Няма смисъл да гледаме някой, който разсъждава върху очевидното, че и да се учим от него. Ето така се работи: ,
действия без умноразсъждения.
floydogi - специалист
На ингилизки хептем ще те разберем. Първо - режеш по ширина - не по дължина. А като искаш на вратата да ти е цяла дъска, започваш с парче (което може би ще остане от другия край), след това си действаш с цели дъски докато може, и после режеш. Няма как да снадиш дъски откъм отрязаната страна (то има, ама ще се вижда, или трябва лайсна, ако наредиш снадките на една линия). Аз не виждам някакъв проблем. Ако пак не сме се разбрали нещо, питай.
Ааа, и да добавя - дъските трябва да се разминават. Ако си се приготвил като на вратата да ги редиш - няма да стане.
vuccappella - напреднал
вт мар 15, 2022 5:12 pmmiliad написа:
Разбрах те от първия път.Няма смисъл да гледаме някой, който разсъждава върху очевидното, че и да се учим от него. Ето така се работи: ,
действия без умноразсъждения.
Както предполагах, мерси :) ,а пича е масата акробат, без наколенки, с шпагати, просто радост за очите, шапка свалям :shock:
Последна промяна от vuccappella на вт мар 15, 2022 5:44 pm, променено общо 2 пъти.
vuccappella - напреднал
вт мар 15, 2022 5:18 pmfloydogi написа:
На ингилизки хептем ще те разберем. Първо - режеш по ширина - не по дължина. А като искаш на вратата да ти е цяла дъска, започваш с парче (което може би ще остане от другия край), след това си действаш с цели дъски докато може, и после режеш. Няма как да снадиш дъски откъм отрязаната страна (то има, ама ще се вижда, или трябва лайсна, ако наредиш снадките на една линия). Аз не виждам някакъв проблем. Ако пак не сме се разбрали нещо, питай.
Ааа, и да добавя - дъските трябва да се разминават. Ако си се приготвил като на вратата да ги редиш - няма да стане.
Олеле днеска съм на 10 посоки, обърках видеото, ето правялния линк (поправен и в миналия пост за пояснение), но вече ми е ясно, мерси хора :) , точно това е което си напсиал :partyman: , инече не , няма така да се редят както са приготвени, беше просто примерно за видеото и мерих колко дъски до къде ще са ми нужни :partyman:

Тема "Очевиден въпрос при редене на ламинат/винил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: