• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
chicho_mitko - специалист
Старо дюшеме от топола на около 40 години. Около 14 квадрата, повърхностно поражения от дървояд. Във дълбочина е сравнително здраво. Циклено преди години (безсмислено занимание) и лакирано с полиуретанов лак. Дървояди не се чуват, само една дъска е за смяна. Махнал съм няколко дъски и бетонирах гредите в единия край (нивелирах ги). Ще накова други дъски до края преди да сложа ламината. И сега въпросите:
1. Най-стабилно (според мен) ще стане с кофражен шперплат 20 мм върху дюшемето и тогава ламината. Между дюшемето и шперплата ще ползвам 2 мм подложка.
2. Подов фибран фиксиран с някакъв ефтин силикон, подложка, ламинат.

Ще се радвам на всякакви мнения, предложения и критики, опцията да къртя дюшемето не ме устройва.
Прикачен файл:
IMG_20220605_124007_800x598 (1).jpg
IMG_20220605_124007_800x598 (1).jpg (95.66 KиБ) Видяна 2736 пъти
Прикачен файл:
IMG_20220605_123943.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220603_102115.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220528_181015.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220528_180845_598x800.jpg
IMG_20220528_180845_598x800.jpg (83.36 KиБ) Видяна 2736 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какин сладък и що бетонира гредите?

Изображение
Последна промяна от n_a на пон юни 13, 2022 3:13 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Не ти трябва кофражен шперплат. Само ще си дадеш парите. 1-2мм подложка и ламинат НАПРЯКО на дюшемето.
chicho_mitko - специалист
Благодаря за включването. Няма да бързам, ще обмисля всички варианти. А относно бетонирането на гредите ще се опитам да дам малко разяснение. Може и да съм сбъркал, но ми се видя добро решение. Къщата е строена върху наредени камъни и нивото на пода е на около метър височина. Камъните са поддали в средата на стената и ще правя нещо като подпорна стеничка отвън. Във бетона отвътре съм вкарал арматура през 50 см и през стената ще се върже с външната арматура. А отвън съм изкопал 25Х35Х70 см три дупки и съм бетонирал в средната стоманена гредичка, а в крайните 25 мм арматура. За това бетонирах гредите, а и преди това ги нивелирах, че с 3-4 мм се разминаваха. Дано сте ме разбрали, че малко объркано го обясних.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 13, 2022 6:28 pmchicho_mitko написа:
Благодаря за включването. Няма да бързам, ще обмисля всички варианти. А относно бетонирането на гредите ще се опитам да дам малко разяснение. Може и да съм сбъркал, но ми се видя добро решение. Къщата е строена върху наредени камъни и нивото на пода е на около метър височина. Камъните са поддали в средата на стената и ще правя нещо като подпорна стеничка отвън. Във бетона отвътре съм вкарал арматура през 50 см и през стената ще се върже с външната арматура. А отвън съм изкопал 25Х35Х70 см три дупки и съм бетонирал в средната стоманена гредичка, а в крайните 25 мм арматура. За това бетонирах гредите, а и преди това ги нивелирах, че с 3-4 мм се разминаваха. Дано сте ме разбрали, че малко объркано го обясних.
Греди в бетон изгниват за нула време
chicho_mitko - специалист
Имам още един въпрос. Ако не е за този раздел моля да бъда извинен. Искам да сложа печка на дърва и се чудя дали ще стане ако монтирам върху дюшемето един лист етернит със силикон или лепило и с види го фиксирам. Върху него ще залепя гранитогрес с преходни лайсни към ламината. Или да изрежа дюшемето и да отлея площадката с бетон. Ама ми се иска по мързеливия начин.
шоп - майстор
ср юни 15, 2022 8:43 amchicho_mitko написа:
монтирам върху дюшемето един лист етернит със силикон или лепило и с види го фиксирам.
Най-добре 2 листа гипсфазер по 10 мм с разминати фуги. Може да лепиш с пяна за топлоизолации+ видии.
miliad - майстор
Аз си направих "поставка" от талашит налепен с гранитогрес за покритие. С фризове от масив по периферията. Получи се чудесно подиумче за печката.Преместваемо при това.
kr1100 - майстор
ср юни 15, 2022 8:43 amchicho_mitko написа:
Имам още един въпрос. Ако не е за този раздел моля да бъда извинен. Искам да сложа печка на дърва и се чудя дали ще стане ако монтирам върху дюшемето един лист етернит със силикон или лепило и с види го фиксирам.
По-добро от старото ПМБ няма. Само на 490 гр С издържа, вода и масла и бензин не го плашат. :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси относно монтиране на ламиниран паркет върху старо дюшеме." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: