Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте
Искам да сложа ламинат върху паркет.
Трябва да се изравни нивото с коридора където вече има лепени плочки.
Разликата е към 20мм. Въпросът ми е какво може да се сложи върху паркета за да обере неравностите и изравни нивата.
(Паркетът е доста запазен, скърца само на 2-3 места) :?
yanko78 - специалист
Ами смяташ дебелина на подложка и дебелина на паркет, така че, да се получат тия 2см. Предполагам, ще трябва да минеш на възможно най-дебелия паркет, както и подложка.
шоп - майстор
нед сеп 18, 2022 9:49 pmCOOPER16 написа:
Разликата е към 20мм. Въпросът ми е какво може да се сложи върху паркета за да обере неравностите и изравни нивата.
Подов фибран 20 мм
пон сеп 19, 2022 12:37 amyanko78 написа:
Ами смяташ дебелина на подложка и дебелина на паркет, така че, да се получат тия 2см. Предполагам, ще трябва да минеш на възможно най-дебелия паркет, както и подложка.
Да, това беше първоначалната идея, но в магазина ми казаха, че дебелата дъска(12мм) не е достатъчно гъвкава и може да отвори фугата след няколко месеца и не носят отговорност.
пон сеп 19, 2022 6:32 amшоп написа:
нед сеп 18, 2022 9:49 pmCOOPER16 написа:
Разликата е към 20мм. Въпросът ми е какво може да се сложи върху паркета за да обере неравностите и изравни нивата.
Подов фибран 20 мм
Така няма ли да надсърча дебелината на ламината в последствие или фибранът ще слегне
ESPACE - майстор
От какъв зор да се отвори фуга ако си положил 12мм ламинат върху 8мм подложка от XPS? Не бих го мислил. Нищо няма да се слегне.
ESPACE написа:
От какъв зор да се отвори фуга ако си положил 12мм ламинат върху 8мм подложка от XPS? Не бих го мислил. Нищо няма да се слегне.
пон сеп 19, 2022 6:32 amшоп написа:
нед сеп 18, 2022 9:49 pmCOOPER16 написа:
Разликата е към 20мм. Въпросът ми е какво може да се сложи върху паркета за да обере неравностите и изравни нивата.
Подов фибран 20 мм


Забравих да спомена че помещението е към 28 кв.м
Chefo77 - майстор
Ако общата разлика е 20 мм - 10 мм подов XPS. Ако разликата е 20 мм + ламината, то 20 мм подов XPS
torbalan - Дървен философ
нед сеп 18, 2022 9:49 pmCOOPER16 написа:
...
(Паркетът е доста запазен, скърца само на 2-3 места) :?
Това, че скърца тук - там ме навежда на мисълта, че не е лепен.
Защо да не се махне, да се дигне нивото на пода и да се нареди наново същия паркет?

Тема "Полагане на ламинат върху паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: