• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Avas_co - майстор
А, корка, как е като изолатор, примерно 5 мм. ?
И как са нещата в сравнение с горната подложка?
Chefo77 - майстор
Мисля, че е една идея по-добре и от двете. Както са казали - единственият минус е цената. Но пък е сериозен минус.
tihich - помощник
ср окт 12, 2022 9:14 pmChefo77 написа:
Мисля, че е една идея по-добре и от двете. Както са казали - единственият минус е цената. Но пък е сериозен минус.
Радвам се, че се включи в темата защото знам, че си специалист в областта.
Според теб този корк за около 17лв на квадрат заслужава ли си? Могада отделя около 50-60лв за ламинат + подложка. Какво да избера?
Chefo77 - майстор
XPS 5 mm + Tarkett Estetica.
brum - майстор
Мен са ми безумно много 15лв/м2 за подложка. Моята дето беше супер-дупер лъскава (SWISS KRONO Superior Sound, внесоха ми я от чужбина, че я нямаше тук) беше 13лв/м2 миналата година. Специално разработена за подово (клонящо към нула температурно съпротивление) и правена да изолира шума при стъпки. По топлопроводимост няма конкуренция. За шума - има цифри. Т.е. и двете ѝ предимства са измерими.

Тоя корк освен престижа (да се похвалиш с него) дава ли други предимства? Защото един пенополиетилен е сигурно 2лв/м2 и след 15 години ходене по такъв забележка не видях. Като топлоизолация очаквам да е с близки параметри. За шума при ходене - имам съмнения, че ще усетиш разлика между двете.

Инвестирай ги тия 15лв в добре направени саморазливни замазки. За да легне добре ламината и да не пружинира при ходене. По-добре евтина подложка и равна основа отколкото скъпа подложка дето да се опитва да компенсира недостатъците на основата.
tihich - помощник
пон окт 17, 2022 7:02 pmbrum написа:
Мен са ми безумно много 15лв/м2 за подложка. Моята дето беше супер-дупер лъскава (SWISS KRONO Superior Sound, внесоха ми я от чужбина, че я нямаше тук) беше 13лв/м2 миналата година. Специално разработена за подово (клонящо към нула температурно съпротивление) и правена да изолира шума при стъпки. По топлопроводимост няма конкуренция. За шума - има цифри. Т.е. и двете ѝ предимства са измерими.

Тоя корк освен престижа (да се похвалиш с него) дава ли други предимства? Защото един пенополиетилен е сигурно 2лв/м2 и след 15 години ходене по такъв забележка не видях. Като топлоизолация очаквам да е с близки параметри. За шума при ходене - имам съмнения, че ще усетиш разлика между двете.

Инвестирай ги тия 15лв в добре направени саморазливни замазки. За да легне добре ламината и да не пружинира при ходене. По-добре евтина подложка и равна основа отколкото скъпа подложка дето да се опитва да компенсира недостатъците на основата.
Полезна информация. Именно затова питам в този форума - за да чуя различни мнения по темата. Аз не бях чувал за коркова подложка, докато не ми го разясниха в магазина. Бях се настроил за 5мм хпс.

Принципно другия ми казус е с разликата на нивата при кухненския бокс, където е гранитогрес. Там нивото 18мм. Принципно моята идея беше 12мм паркет + 5мм подложка и преходна лайсна.
В магазина пък ми казаха, че нямало смисъл от 12мм паркет защото е доста по-скъп и като цяло ако има някакви неравности по пода щял да го понесе по-тежнко сравнено с 8мм.

Разбирате ли, потока на информация е огромен и всеки гледа си пробута неговата стока/версия и за човек, който търси най-добрия вариант почват главоболята кое е най-правилното в случай на тези казуси.
nelina_london - специалист
Дебелия ламинат -12 мм е като дъска ,няма огъване .Затова иска супер равна основа .Вече почти 2 г ползваме 12 мм ламинат +3 мм XPS ,естествено на много равна замазка .В един квадратен метър не е имало над 1мм .неравност .Усещането е като за под от масив -никакво пружиниране и хлопане .
tihich - помощник
Май се отказах от въпросния корк - много ми се видят около 2000лв да дам за подложка с реденето...

Какво ще ме посъветвате за да изравня нивото на гранитогреса в кухненската част около 18мм. Примерно ламинат 10мм + 8мм xps ?
Или ламинат 8мм + 10мм xps ?
  • 1
  • 2

Тема "Висок клас ламинат или евтин и хубава подложка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: