Много интересна и все по-често дискутирана тема.
preslav - майстор
Честно казано аз виждам най-големите предимства на тази настилка именно в мокри помещения, няма фуги, няма пукната керамика, при правилен избор на модел, няма плъзгане, което ми е изключително важно.
За други помещения съм леко скептичен, но това си е лично мое виждане, просто ми харесва дървото, ако ще и скърцащо дюшеме да е.
Бих направил компромис с отчитане на някои особености на къщата на жената - в кухнята се влиза директно от плочника, постоянно се нанасят пясъци, все нещо ще се разлее, все някоя капка мазничко ще се размаже, там винилът би бил незаменим.
kozl - майстор
Едно сравнение, на което почити никой във форума не обръща внимание.
Това е пожароустойчивост и реакция на огън.
Е в това керамичните плочки са лидер по показатели.
Chefo77 - майстор
При толкова много химия в домовете ни, последното нещо, от което ни идва на акъла да се притесняваме, е от винила :wink:
zz_stefanov - майстор
ОФФ, ще отида да го пипна този материал. Знам, че няма как да се отървем от полимерите, но аз си предпочитам дори и грозния, стар зле нареден дървен паркет пред пластмасата.
chapara - майстор
нед ное 06, 2022 12:15 pmzz_stefanov написа:
ОФФ, ще отида да го пипна този материал. Знам, че няма как да се отървем от полимерите, но аз си предпочитам дори и грозния, стар зле нареден дървен паркет пред пластмасата.
Пипни го и знай че подръжката му може да е ежедневна и бърза, лесна, докато паркета с миенето е скаран.
preslav - майстор
нед ное 06, 2022 12:15 pmzz_stefanov написа:
ОФФ, ще отида да го пипна този материал. Знам, че няма как да се отървем от полимерите, но аз си предпочитам дори и грозния, стар зле нареден дървен паркет пред пластмасата.
Най-бързо и лесно ще придобиеш представа ако се качиш в някой от новите автобуси или тролейбуси.
zz_stefanov - майстор
нед ное 06, 2022 1:36 pmpreslav написа:
нед ное 06, 2022 12:15 pmzz_stefanov написа:
ОФФ, ще отида да го пипна този материал. Знам, че няма как да се отървем от полимерите, но аз си предпочитам дори и грозния, стар зле нареден дървен паркет пред пластмасата.
Най-бързо и лесно ще придобиеш представа ако се качиш в някой от новите автобуси или тролейбуси.
Там е с някаква посипка и това най-малко е материалът който ще вкарам в къщи :)
preslav - майстор
нед ное 06, 2022 1:42 pmzz_stefanov написа:
Там е с някаква посипка и това най-малко е материалът който ще вкарам в къщи :)
[/quote]
Значи си икономиса едно ходене до строителните маркети - няма да ти хареса и без посипка и с невероятни цветове и шарки. Всяко нещо си има предназначение и място на приложение, автобус с керамични плочки или паркет няма да видиш. Аз по същите съображения се интересувам само в посока баня.
Chefo77 - майстор
Преслав, иди в някоя от аптеките на SoPharmacy, мисля всички са с винил на лепене. Конкретно в тази на "Дубровник" имам участие.
preslav - майстор
нед ное 06, 2022 2:29 pmChefo77 написа:
Преслав, иди в някоя от аптеките на SoPharmacy, мисля всички са с винил на лепене. Конкретно в тази на "Дубровник" имам участие.
Здрасти, аз имах въпрос само дали винилът може да се лепи върху вече положен теракот - има ли измислена технология подобна на плочка в/у плочка?
Ако тепърва ще правя подове на коридори и стаи не знам какво бих предприел, не заради визията - авторът на темата и Стефанов събират мнения по този въпрос. При мен всички стаи са дюшеме на 4-5 години (заварено положение) и нямам намерение да го подменям. При булката направих едно антре с дюшеме (за него те питах с какво да го лакирам), там гонката беше най-вече топлоизолация защото е над едната от стаите на първия етаж. Сега като се замисля можех спокойно да сложа XPS и винил, вероятно щеше да стане по-добре, но дюшемето само по себе си ми харесва, а конкретно това го намерих на цената на среден клас ламинат. Между другото лакирах с двукомпонентения лак за паркет на "Леко", 2 ръце с пришлайфане след първата - повече от доволен съм от резултата (за сега защото не е минала една зима). Имам купено дюшемето за кухнята - вече казах, че ако сега стартирах ремонта надали щях да избера дюшемето за кухня и антре, но да му имам акъла на Българина, ама онзи отпосле.

Тема "Винилова подова настилка - предимства, недостатъци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: