Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Предстои ми пренареждане на естествен паркет в къща, приземен етаж. Отдолу е замазка. Зачудих се дали да сложа изолационни плоскости от osb преди лепенето на паркета? Ако някой е слагал да сподели дали си струва. Предимства , недостъци? Тези плоскости фиксират ли се за пода или просто са нареждат по цялата площ на стаята?
torbalan - Дървен философ
OSB за изолация - не знам.
Но пък идеално ще изравниш пода. Ако слагаш - фиксирай го с дюбели или лепило за замазката.
Chefo77 - майстор
torbalan написа:
OSB за изолация - не знам.
Но пък идеално ще изравниш пода. Ако слагаш - фиксирай го с дюбели или лепило за замазката.
И двете, дядо попе, и двете.
Писал съм му го на едно друго място :wink:
chapara - майстор
Щерната е опасен тип😁, не само ти му пишеш на едни тайни места, ама е готин, помагайте, кой както може, нали това е идеята👍
schuldiner - майстор
На приземен етаж опасността от влага не е ли по-голяма? Паркет ми звучи прекалено скъпо за такъв риск. Иначе редът е: хидро-замазка-фибран-настилка. ОСБ-то може да изравнява замазка, донякъде да топлоизолира, по него може да се ходи, но категорично не държи на влага.
torbalan - Дървен философ
вт яну 03, 2023 8:16 amschuldiner написа:
На приземен етаж опасността от влага не е ли по-голяма? Паркет ми звучи прекалено скъпо за такъв риск. Иначе редът е: хидро-замазка-фибран-настилка. ОСБ-то може да изравнява замазка, донякъде да топлоизолира, по него може да се ходи, но категорично не държи на влага.
Опасност от влага има тогава, когато има условия за възникване на влага.
Ако отоплението и проветрението са достатъчни - влага няма да има.
Ако тръгне за излиза влага - излиза първо по ъглите, където най-не достига отопление и т.н.
schuldiner - майстор
вт яну 03, 2023 6:39 pmtorbalan написа:
Опасност от влага има тогава, когато има условия за възникване на влага.
П. Куелю
Поправих ти цитата.
Lutchezar - майстор
Хора не четете, пише че паркета си е там в момента и му няма нищо от влагата, просто авторът иска да сложи изолация под паркета. Явно влагата там е в поносимо количество, така че или само ОСБ, или фибран+ОСБ са му достатъчни.

Тема "Изолация под масивен паркет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: