Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте!
Мисля да монтитарм дюшеме върху скара от греди 50/50mm през 40см. Дюшемето е смърч с дебелина 24mm. Спрял съм се на Rockwool Acoustic Extra с обемно тегло 70kg/m3. Нямам опит в тази област и имам нужда от компетентно мнение дали тази вата е подходяща. Благодаря!
kr1100 - майстор
Това дюшеме къде се намира / на приземен етаж, на 1 ви/?
нед яну 15, 2023 10:09 amkr1100 написа:
Това дюшеме къде се намира / на приземен етаж, на 1 ви/?
Едноетажна е къщата, няма мазе. Уплътнен насип, армирана бетонова настилка, хидроизолация, топлоизолация XPS и замазка 5см има под скарата.
pondzi - напреднал
пет яну 13, 2023 8:43 pmkalsky написа:
Здравейте!
Мисля да монтитарм дюшеме върху скара от греди 50/50mm през 40см. Дюшемето е смърч с дебелина 24mm. Спрял съм се на Rockwool Acoustic Extra с обемно тегло 70kg/m3. Нямам опит в тази област и имам нужда от компетентно мнение дали тази вата е подходяща. Благодаря!
С тая вата в къща.. В такъв филм можеш да се вкараш. При мен плъховете, се хранят при комшийте. А при мен спят. Голям филм беше, направо сериал.
Не се бях замислял за плъхове. Все пак ако всичко е направено и уплътнено добре би трябвало да нямат достъп. :?
kr1100 - майстор
нед яну 15, 2023 5:38 pmkalsky написа:
Не се бях замислял за плъхове. Все пак ако всичко е направено и уплътнено добре би трябвало да нямат достъп. :?
Ровят, копаят.
Храниш ги с "Мумия" . Изсъхват и не мирише.
chapara - майстор
Той вече е във филма, може би :? С ХРSa :? Подложка с пясък изтеглен по гредите (сух)! + един контейнер начупени стъкла.

Тема "Вата между скара под дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: