Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, правя ремонт на втори етаж от къща чиято плоча е доста неравна и със съмнителна дебелина. Не искам да наливам замазки и да я утежнявам излишно, затова се спрях на сухите подове на кнауф. Въпроса ми е дали има други варианти за изравняване на плочата, освен посипка със vidifloor duo и ако това е най-добрия вариант, то колко дебела трябва да бъде минимум, защото не намирам нищо в сайта на кнауф? Етажа е към 100квм и включва баня, която май не е добре да е с посипката (поправете ме ако греша). На долния етаж се живее, така че се опитвам и малко да намаля шума от стъпване и всякакви удари. Не ме интересува топлоизолацията на плочата, защото и двата етажа ще се отопляват.
ulieliadi - специалист
Керамзит за посипката, даже е по-добра от Кнауфската, щото няма слягане, уж.
Мининума по спомен мисля че е 16мм.
За банята мисли друго, примерно перлитна замазка.
chapara - майстор
Не мисля че заменки на матеряла са удачни в този случай, още по малко керамзит, поради много причини ии здрависловни!
ulieliadi - специалист
Не мисля, че трябва да мислиш по теми които не са ти ясни :wink:
chapara - майстор
вт апр 25, 2023 8:57 pmulieliadi написа:
Не мисля, че трябва да мислиш по теми които не са ти ясни :wink:
Поредния и...., който мисли че земното кълбо се е завъртяло при раждането му.
На голи твърдения не вярвам. Пусни снимки, обоснови се. Кажи нещо за производството. А аз знам, керамзита се произвежда в доменни пещи където се вадят цветни метали, като се охлаждат с овлажнена глина. А ти мислителю видял ли си относителното тегло на керамзит=на бетон, това от което бяга питащия. И последно за мислителя-глупак, не е ли по добре перлит срещу керамзит?
Аре холан бре :axe:

Бегай в Лидъл, че изпусна промоцията. Левашка работа.
burkov - специалист
В крайна сметка всичко зависи от дебелината която трябва да се попълни.

Ако е много и се притесняваш за плочата, дървена ската и дървен под е най-доброто/лесно решение.
Перлита е супер, ползвал съм го, но има особености при полагането и трябва и финишна замазка за да е здраво.
Кермазита хубав материал, но пак иска скара(в най-добрия случай), и отгоре тежки плоскости за нивлеация и здравина. Плюса е че няма мокри процеси и става бързо.

Ако имаш около 5+ см, най-добре е скара(изолация вътре, най-вече за шум) и твърда дървена настилка отгоре.

:!: Горното е изцяло мое мнение, базирано на сравнително малко опит и повечко проучване и разговори с майстори.
chapara - майстор
ср апр 26, 2023 1:55 pmburkov написа:
В крайна сметка всичко зависи от дебелината която трябва да се попълни.

Ако е много и се притесняваш за плочата, дървена ската и дървен под е най-доброто/лесно решение.
Перлита е супер, ползвал съм го, но има особености при полагането и трябва и финишна замазка за да е здраво.
Кермазита хубав материал, но пак иска скара(в най-добрия случай), и отгоре тежки плоскости за нивлеация и здравина. Плюса е че няма мокри процеси и става бързо.

Ако имаш около 5+ см, най-добре е скара(изолация вътре, най-вече за шум) и твърда дървена настилка отгоре.

:!: Горното е изцяло мое мнение, базирано на сравнително малко опит и повечко проучване и разговори с майстори.
👍👍👍👏
ulieliadi - специалист
вт апр 25, 2023 11:22 pmchapara написа:
вт апр 25, 2023 8:57 pmulieliadi написа:
Не мисля, че трябва да мислиш по теми които не са ти ясни :wink:
Поредния и...., който мисли че земното кълбо се е завъртяло при раждането му.
На голи твърдения не вярвам. Пусни снимки, обоснови се. Кажи нещо за производството. А аз знам, керамзита се произвежда в доменни пещи където се вадят цветни метали, като се охлаждат с овлажнена глина. А ти мислителю видял ли си относителното тегло на керамзит=на бетон, това от което бяга питащия. И последно за мислителя-глупак, не е ли по добре перлит срещу керамзит?
Аре холан бре :axe:

Бегай в Лидъл, че изпусна промоцията. Левашка работа.
Продължавам да мисля същото!!!
Много по-умни глави от теб, форумни драскачо, са мислили системи и начини на изпълнение. Ти ако искаш и с конски фъшкии подпълни.
И не, няма да споделям нищо, щото не са голи твърдения. Аз съм си плащал , за да ми набиват в тъпата глава и нямам нужда да доказвам на никому нищо. Еле пък на някви сърдити чички, следящи единствено форума.
Нещо плочки нямаш ли да си лепиш, или ще продължаваме с викторината???
chapara - майстор
ср апр 26, 2023 4:58 pmulieliadi написа:

Поредния и...., който мисли че земното кълбо се е завъртяло при раждането му.

И не, няма да споделям нищо, щото не са голи твърдения. Аз съм си плащал , за да ми набиват в тъпата глава и нямам нужда да доказвам на никому нищо. Еле пък на някви сърдити чички, следящи единствено форума.
Нещо плочки нямаш ли да си лепиш, или ще продължаваме с викторината???
Залудо си си давал парите, а освен това там интелигентност и възпитание не преподават :lol:
Поне погледна ли да вдиш че кубик керамзит тежи 500-600кг., а човека пита как да подравни с нещо супер леко!!
Или чукча(ти),не чете, той само пише. Ти сам сподели каква ти е главата.
За мойта трудова дейност не бери грижа, работя за удоволствие, не за прехрана.
ulieliadi - специалист
А бре кълвач, кубик бетон колко тежи?
Лепи си плочките и не гледай настрани, нямаш капацитет :lol:
Даже от Кнауф препоръчват да се използва керамзит, вместо тяхната посипка, добре че ти се яви та да ме светнеш :finga:

Тема "сух под на втори етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: