Много интересна и все по-често дискутирана тема.
parketililaminat - напреднал
@chapara Защо мислиш, че паркета трябва да се изхвърля? Между другото и на мен ми се иска да изхвърля :), но като гледам всеобщото мнение (не само в темата)и се разколебавам :sad:


@torbalan Без лепене няма ли да стане? Ако се случи нещо (примерно наводнение, каквото съм преживявал) ще настане едно къртене... цапане....искам да си го спестя
chapara - майстор
Усилията и финансите няма да доведат до нещо красиво, просто ще имаш дървен под. При всички случаи ще се прави нова подова замазка. Ако както си мисля е кован на летви, не можеш и да го спасиш. За да се пренареди трябва и да го фрезоваш, ако се спаси. Ще ти трябвт и 1,2 квадрата още, а от къде. И куп още уж дребни проблеме с неизвестен край.


Мнението ми е лично и не го налагам. Искам да ти спестя нерви. Ноо, всеки решава за себе си. Ще ми е интересен финала?😉 Развий темата до края, моля🙄
preslav - майстор
Така или иначе паркетът ще се демонтира - после, според състоянието на замазката и паркетините ще се прецени какво е целесъобразно. Не познавам хора, които да са съжалили, че са си сложили паркет или дюшеме - познавам много, които съжаляват за ламинатчето си, тук драснато, там навдигнато, шляпащо, плякащо, по-зле са само мокетите и балаМАтумчетата, теракотчетата не коментирам.
chapara - майстор
Не отричам да е дърво, но не и това, усмърдяно с годините. За плочки и дума не отварям.😏
zz_stefanov - майстор
Какво му е усмърдяното на това дърво. Такъв паркет ако се пренареди качествено и се обработи може да стане по добър от новия уж по сух от завода. То зависи и каква перфектност се търси.
Някои само го фугират.
За мен дори и разхлопания паркет е по добър от ламината.
chapara - майстор
съб юли 22, 2023 9:50 amzz_stefanov написа:
Какво му е усмърдяното на това дърво. Такъв паркет ако се пренареди качествено и се обработи може да стане по добър от новия уж по сух от завода. То зависи и каква перфектност се търси.
Някои само го фугират.
За мен дори и разхлопания паркет е по добър от ламината.
И за ламинат не съм отварял дума. За паркет говоря, но истински, многослоен, с гототово лице примерно! Лепен и всички екстри. За усмърдян, Е! Наводняван, от деца опикаван, заливан, от гадини облазван, а бе ката грохнал старец.
Обработвайте си и си редете смърдотиите с претенции за основен ремонт. Още повече с взет живот(циклен). Всеки знае себе си, но тук трябва да се подават добри идеи оставащи в историята, за бъднини, а не да обсъждаме лични казуси. Поне аз така мисля, като това е съвет, не налагане на мнение.
съб юли 22, 2023 10:18 amchapara написа:
... тук трябва да се подават добри идеи оставащи в историята, за бъднини, а не да обсъждаме лични казуси. Поне аз така мисля, като това е съвет, не налагане на мнение.
То хубу го мислиш, но вероятно е от "времето".
Тук е "Направи си сам" и макар в някои раздели да се стига до философия, политика и пр., нормално е основно да се обсъждат лични казуси. Те пък понякога са уникални и остават в историята за бъднини.

Когато се стигне до "казус", възприел съм една доста правдива "философия".
Възможно е един да е прав, а десетима грешни, но обикновено не е така.
До тук е все успешна и чукам на стар паркет да не ме подведе. И на ново дърво става, ама не знам колко фата дикиш.
chapara - майстор
Хубаво е да се борави най-вече с аритметика, тогава ще стане дикиша.
preslav - майстор
чет юли 20, 2023 10:56 pmparketililaminat написа:
...
Има ли смисъл паркета да се спасява, или да слагам ламинат?
...
Аз ли неправилно съм разбрал въпроса или вече има трислоен ламинат?


Бих купил този Усмърдян паркет на цената на дървата за огрев, ама форумът не позволява алъш-веришите, а и подходяща печка нямам.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб юли 22, 2023 9:50 amzz_stefanov написа:
За мен дори и разхлопания паркет е по добър от ламината.
Зависи от гледната точка - за мен пък един висок клас ламинат + подово отопление не може да се сравнява и с най-супер-дупер скъпия паркет. Аз миналата година бях пред същата дилема, когато трябваше да правим основен ремонт на наследствено жилище, където трябва да живее синът. Апартамент на 50 години, 4 стаи с паркет. Оставих на сина да вземе решение, а той имаше база за сравнение между бащиното жилище с подово и квартирите с паркет по София и в немско, та не му трябваше много време, за да отсече - подово! Което вече е готово, в едната стая дори и ламината е поставен. Въпрос на приоритети, но за човек, който е ползвал подово, то е с много по-голям приоритет от най-луксозния паркет.

Тема "Видео въпрос за паркет на 50 години" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: