Много интересна и все по-често дискутирана тема.
chapara - майстор
съб юли 22, 2023 3:50 pmpreslav написа:
чет юли 20, 2023 10:56 pmparketililaminat написа:
...
Има ли смисъл паркета да се спасява, или да слагам ламинат?
...
Аз ли неправилно съм разбрал въпроса или вече има трислоен ламинат?


Бих купил този Усмърдян паркет на цената на дървата за огрев, ама форумът не позволява алъш-веришите, а и подходяща печка нямам.
Явно четеш между редовете😉На първо четене.
https://lamax.bg/%D1%82%D1%80%D0%B8%D1% ... oaEALw_wcB

https://foresttrade.bg/bg/%D0%BF%D1%80% ... %BC%D0%B5/
preslav - майстор
съб юли 22, 2023 7:16 pmLazarGanev написа:
съб юли 22, 2023 9:50 amzz_stefanov написа:
За мен дори и разхлопания паркет е по добър от ламината.
Зависи от гледната точка - за мен пък един висок клас ламинат + подово отопление не може да се сравнява и с най-супер-дупер скъпия паркет. Аз миналата година бях пред същата дилема, когато трябваше да правим основен ремонт на наследствено жилище, където трябва да живее синът. Апартамент на 50 години, 4 стаи с паркет. Оставих на сина да вземе решение, а той имаше база за сравнение между бащиното жилище с подово и квартирите с паркет по София и в немско, та не му трябваше много време, за да отсече - подово! Което вече е готово, в едната стая дори и ламината е поставен. Въпрос на приоритети, но за човек, който е ползвал подово, то е с много по-голям приоритет от най-луксозния паркет.
ПолзваЛ съм подово под мокет, ползваМ подово под дюшеме - кое му пречи на подовото да е под паркет?
Ясно е, че младежта ще предпочете модерното, но докато мога ще шокам канчета, а след мен и потоп.
Последна промяна от preslav на нед юли 23, 2023 6:05 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб юли 22, 2023 8:36 pmpreslav написа:
ПолзваЛ съм подово под мокет, ползваМ подово под дюшеме - кое му пречи на подовото да е под паркет?
Ясно е, че младежта ще препочете модерното, но докато мога ще шокам канчета, а след мен и потоп.
:-D :-D :-D Аз говоря за истинско подово, с което да се топлиш, а не такова, дето "ползваш", докато се топлиш с климатици :cool:
preslav - майстор
съб юли 22, 2023 8:50 pmLazarGanev написа:
съб юли 22, 2023 8:36 pmpreslav написа:
ПолзваЛ съм подово под мокет, ползваМ подово под дюшеме - кое му пречи на подовото да е под паркет?
Ясно е, че младежта ще препочете модерното, но докато мога ще шокам канчета, а след мен и потоп.
:-D :-D :-D Аз говоря за истинско подово, с което да се топлиш, а не такова, дето "ползваш", докато се топлиш с климатици :cool:
За истинско говоря, само че за разлика от твоето не е водно, а електрическо. Първото беше ала направи си сам, второто е фабрично (тип фолио), подобно на това https://warm.bg/polezna-informatsiya/in ... veno_folio. Естествено нищо общо с инфрачервеното, но нали трябва с нещо да се привлече вниманието на кълвачите. Недостатък е това, че предварително трябва да си взел решение къде ще са ти мебелите, което за някои е непосилна задача.
LazarGanev - "Велик майстор"
Знам за какво подово говориш, това подово няма нищо общо с истинското подово отопление, освен че е идва някаква топлина от пода. Все едно да постелиш едно електрическо одеало на пода
Имам ел. подово, направено досущ като водното подово. Правих си го някъде 94та-95та.
ФибранТ, шпакловка, кабелоТ, замазка, теракотец. Колко гаджета съм свалил на тва подово, ама мълчи.
Тогава не съм питал интернетъТ, а кък съм уцелил технологията, в общи линии, още нямам толко акъл да го побере въпросъТ.
Та, каква му е недостатъката от "истинското"? За сметки не питам- тогава бях богат, 2 метра, със сини очи и дълга руса коса.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юли 23, 2023 11:01 amТрифон П.Трифонов написа:
Колко гаджета съм свалил на тва подово, ама мълчи.
... тогава бях богат, 2 метра, със сини очи и дълга руса коса.
Това, червеното ги е свалило, не подовото :cool:
vlax - майстор
нед юли 23, 2023 2:38 pmLazarGanev написа:
нед юли 23, 2023 11:01 amТрифон П.Трифонов написа:
Колко гаджета съм свалил на тва подово, ама мълчи.
... тогава бях богат, 2 метра, със сини очи и дълга руса коса.
Това, червеното ги е свалило, не подовото :cool:

Същия си е,само русата коса е бяла вече. :-D
parketililaminat - напреднал
съб юли 22, 2023 12:46 amchapara написа:
Усилията и финансите няма да доведат до нещо красиво, просто ще имаш дървен под. При всички случаи ще се прави нова подова замазка. Ако както си мисля е кован на летви, не можеш и да го спасиш. За да се пренареди трябва и да го фрезоваш, ако се спаси. Ще ти трябвт и 1,2 квадрата още, а от къде. И куп още уж дребни проблеме с неизвестен край.


Мнението ми е лично и не го налагам. Искам да ти спестя нерви. Ноо, всеки решава за себе си. Ще ми е интересен финала?😉 Развий темата до края, моля🙄
Не знам как бих могъл да развия темата. Освен да споделя какво ще ме посъветват майсторите от фирмата и да постна едни снимки с финалния резултат :)

Тема "Видео въпрос за паркет на 50 години" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: