Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте,
В сайта на vidaxl видях да предлагат покритие за под - " дъски" от ПВЦ с размери прибл 91х15см и дебелина 2мм. Естествено ги рекламират като "всичкоустойчиви". Загледах ги, понеже ми се ще да освежа покритието на мансардния етаж на селското ни къще.
Моля ако някой съфорумец е полагал такива, да сподели мнение.
Ал_ - специалист
За сайта мога да дам мнение - предлагат боклучави, и в същото време много надценени стоки.
А връзват ли ти се 2 мм и всичкоустойчивост?
Svetoslavoff1 - майстор
ср окт 11, 2023 1:19 pmАл_ написа:
За сайта мога да дам мнение - предлагат боклучави, и в същото време много надценени стоки.
А връзват ли ти се 2 мм и всичкоустойчивост?
Благодаря!
Полезна информация за сайта, не съм пазарувал от там, но от известно време ме засипват с някакви реклами и там мярнах това ПВЦ.
А за 2-та мм, естетвено, че се усъмних, затова и споделих тук.
miliad - майстор
За винилови настилки да сте чували?
Единият вариант ви е представен тук, с друго описание.
Ал_ - специалист
ср окт 11, 2023 4:07 pmmiliad написа:
За винилови настилки да сте чували?
Да, наясно съм, че става дума за това. Като цяло не съм впечатлен от тях. А щом са от този сайт съм съвсем скептичен. Носещ слой: 0.07 мм. Дори боклуците в практис са със слой 0.3 мм
Svetoslavoff1 - майстор
Някои сме чували, пък и името си го казва - полиВИНИЛхлорид. Макар че от винил до винил разлика море.
Преди поне 15-ина години ни слагаха такъв, на рула, профи версия за подове на работни помещения. Докато обикновените настилки от винил бяха от порядъка на 5-8лв/м2, този беше над 25лв/м2, 3мм дебел и без повърхностен носещ слой - целият беше еднороден в разрез. Е това чудо какви натоварвания е понасяло...
Предполагам Ал_ има достоверна информация за носещия слой на пвц "дъските" за които стана дума в началото и в такъв случай с право ги нарича боклуци.
Ал_ - специалист
Вероятно не си обърнал внимание. Информацията е от сайта на търговеца

Тема "PVC "дъски за под"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: