Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Привет, преди няколко дни ми довършиха замазката (пясък и цимент) на апартамент от тухлена кооперация. Замазката е положена върху фибрана 2 см, лепен с пяна върху плочата, и армираща мрежа. Самата замазка изглежда супер и вече скачам по нея без проблем. Мината е и с тава и е като стъкло. Тъй като апартамента имаше денивелация близо 11см на някои места сложихме и 4 см фибран.

Ще слагам каменна вата 5см, паробариера и гипсокартон на всички външни стени, включително 1 вътрешна, която разделя 2 спални (с цел шумоизолация и ще пропусна паробариерата).

Опасенията са ми 2.

1. На няколко места, общо около 5-6 метра делатационната лента е над замазката и на тези места замазката си е плътно до стената. Това проблем ли е?

2. На няколко места, до ръбовете със стените, излиза леко армиращата мрежа и като се погледне под лентата се вижда ръба на фибрана и точно там замазката е 12мм (премерих го с шублер). Да, тези участъци ще са зад гипсокартона и реално няма как да се стъпва там, но това не е ли проблем, че е толкова тънко на някой места по ръбовете? Майстора твърди, че там са били най-високите точки, но не било проблем.

Също така, преди да започнем замазката ми донесе една туба разтвор SikaLatex и ми каза 72 часа след като приключат с 1 валяк да намажа целия под.

Има ли повод за притеснения?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 22, 2023 8:34 pmVladimir99 написа:
...

Има ли повод за притеснения?
Има ли смисъл?
нед окт 22, 2023 8:53 pmn_a написа:
нед окт 22, 2023 8:34 pmVladimir99 написа:
...

Има ли повод за притеснения?
Има ли смисъл?
Ако нещо не е ок, мога да помоля за корекция докато още не е сложен ламината.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Единственият проблем, както аз го виждам, е липсата на дилатационната лента на онези 5-6 мерта, но е пренебрежимо. Маза ли SikaLatex, както поъчаха?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Общо-взето - не се шашкай твърде много. Строителството и ремонтите са като отглежане на дете. Ако е рекъл Б., или има късмет, оцелява и въпреки усилията ти
Късмет и Успехи!
нед окт 22, 2023 9:07 pmn_a написа:
Единственият проблем, както аз го виждам, е липсата на дилатационната лента на онези 5-6 мерта, но е пренебрежимо. Маза ли SikaLatex, както поъчаха?
Не, утре минават 72 часа и ще измажа утре към 16-17 часа.

Четох за този разтвор в сайта на Сика. Както аз го разбирам е нещо като контакт бетон. Прониква в замазката и я заздравява допълнително.
chapara - майстор
Спи спокойно😉

Тема "Нова замазка, моля за мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: