Много интересна и все по-често дискутирана тема.
kozl - майстор
За гаранциите - много точно +1.
Имаше лаф - "гаранция - Франция". Такава е държавата, лъжовна. Всички се залъгваме взаимно и ни е гадно като се усетим излъгани.

5 мм подложка според мен е основание за движение на ламелите, а и + недостатъчно подравнен под още повече движение.
Ако ми се случи на мен ще се опитам да смажа фугите с течен парафин. Не знам какво ще стане, но това ми идва в ума.
Bo-Yan - специалист
Напълно те разбирам. Милиони хора си тръгнаха разочаровани. Но не си заслужава да се емигрира заради няколко нескопосани монтажници. Навън е чудесно, но по някое време осъзнаваш, че живота там е под наем, като всичко останало. Имаш право само да бачкаш и да си плащаш масрафите. Тук поне си собственик на мизерния си животец. Така че запрятай ръкавите и хвърляй указателя с майстори в печката. Аз се научих да правя всичко сам. Викам общаци ако ми затрябват само за хамалогията. Удовлетворението от справянето сам, което получавам ме радва дори повече от спестените средства за безсъвестни малоумници. Ако ще пълниш фугите с лепило, ползвай полиуретаново такова смесено с пилки, по-добро е от ц200, защото леко раздува след стягане(полиуретаново лепило, не пяна). Има го по магазините. Ако все пак решиш, че тоя ламинат, няма да го бъде, според мен не го махай, а нареди друг върху него, само че напреко. Гарантирам ти, че тоя долния няма да скърца. Успех!
нед фев 25, 2024 9:28 amkozl написа:
...5 мм подложка според мен е основание за движение на ламелите...
Колко mm са гаранция за нирвана?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 25, 2024 12:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 25, 2024 9:28 amkozl написа:
...5 мм подложка според мен е основание за движение на ламелите...
Колко mm са гаранция за нирвана?
Подложката е задължителна именно за да осигури двежение на ламелите
нед фев 25, 2024 12:32 pmn_a написа:
нед фев 25, 2024 12:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 25, 2024 9:28 amkozl написа:
...5 мм подложка според мен е основание за движение на ламелите...
Колко mm са гаранция за нирвана?
Подложката е задължителна именно за да осигури двежение на ламелите
А колко mm биха били достатъчни за постигане на асана?
...което е същият въпрос.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 25, 2024 12:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 25, 2024 12:32 pmn_a написа:
нед фев 25, 2024 12:23 pmТрифон П.Трифонов написа:

Колко mm са гаранция за нирвана?
Подложката е задължителна именно за да осигури двежение на ламелите
А колко mm биха били достатъчни за постигане на асана?
...което е същият въпрос.
Коя асана те мъчи? Аз не ползвам меки подложки, хлътва ми дупето
Най-тънката,всичко друго е от лукагово

Не ме мъчи мен, друг има родилни мъки.

А с какви подложки ти скърца/не скърца дупето? Нали, щото да сме по темата- такъв е въпросъТ?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 25, 2024 12:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не ме мъчи мен, друг има родилни мъки.

А с какви подложки ти скърца/не скърца дупето? Нали, щото да сме по темата- такъв е въпросъТ?!
Скърцането няма общо с подложка, само косвено.
Щом не е скърцало, а в някакъв момент заскърцва, значи има промяна. Подът надали е станал по-стръмен. Единственото, което да се е променило от някакъв момент, е геометрията на самия ламинат. Стоплил се е или е поел влага и се е уголемил. Затова е подложката, да се хлъзне в едно цяло. Затова са скъпите зъбчета на паркетините. Обаче, ако някой умник е наредил по-голяма площ от фабрично препоръчаната или е оставил по-малка дилатационна фуга откъм стената или е пуснал кабел във фугата или още някоя такава невинна простотийка, то уширилата се плоча паркет се подпира, изтумбва се минималничко, колкото да произведе звук

Аз, питащия го насочих, той ме прескочи, дотам бях по темата, за дупето не ми се говори. Наздраве! Не е ли забавно
vkpd - напреднал
Аз, питащия го насочих, той ме прескочи, дотам бях по темата, за дупето не ми се говори. Наздраве! Не е ли забавно
Не съм прескочил, обаче не мога да отговоря, просто не знам. Имам широки МДФ первази, които са и лепени освен всичко и няма как да видя какво е положението отдолу. Когато се монтираше паркета - погледнах, че има фуга към стената и не се задълбочих повече.
vkpd - напреднал
Струва ми се, че паркетът се разскърца сериозно, когато се насложиха мебелите. Според мен, като са напънали от едната страна паркета, подложката се е посплескала и респективно паркетът се е надигнал в другия край. При мен паркетът е от два различни размера, както на снимката по-долу и са: една голяма, две малки, после голяма, пак две малки и т.н. Предполагам, че разликата в плътността на настилката от различните дъски също има някакво отношение. Сега гледам по youtube - не съм световен прецедент в скърцането :lol: Засега съм установил, че ги "ремонтират" успешно с бебешка пудра, талк или смазка за вериги :mrgreen: За съжаление, детето ми порасна и вече нямам бебешка пудра, та ще трябва да питам някоя майка в блока да услужи на закъсал комшия :mrgreen:

Изображение

Тема "Ламинатът скърца, моля помагайте" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: