• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте,

Предстои ми смяна на ламинат. Проверих пода на стаята, в която ще го поставям и установих, че веднага след вратата има по-ниска част с размери приблизително около метър на метър и с най-голямо хллътване в средата от почти 4мм. Всичко е толкова плавно, че преди да го проверя с мастара не си личеше нищо. Не мога да подравня пода защото целия е под лек наклон с обща денивелация от около 4 см за 3 метра и ще ми се повдигне над прага на вратата.
Искам да подравня с малко лепило въпросната хлътнатина. Имам останал около половин чувал от Ceresit CM17. Дават го, че е доста еластично лепило и си мисля, че от лепилата би трябвало да е най-подходящо за тази операция. Не пише обаче нищо в инструкцията му за грундиране преди използване.
Какво ще ми препоръчате, да не грундирам, да ползвам някакъв грунд, да "грундирам" с разреден разтвор от лепилото? Или нещо друго?
Пода е здрава 18 годишна подова замазка, без да е супер гладка.
Бако_Патъра - специалист
Препоръчвам "някакъв" грунд за да не е без хич. Грунд се слага за да не падне мазилката от стената. Ако е на пода накъде ще пада? Освен това лепилата на церезит не са хоросан. Тия боклуци лепнат по всичко. Ако имаш бял грунд намажи с него, ако нямаш напръскай с вода. Аз правих същото упражнение с цимент и пясък. И отгоре сложих ламинат. Е пълнежа си е още там. Не се е качил на тавана. 😄
chapara - майстор
Ти си се упражнявай, не си в Говорилнята. Кое на къде го тегли зеното притегляне не е в твоята компетенция! По твоята логика и самолетите не би трябвало да летят😀😃😄😁
Просто си объркал Форума😁😁😁
От появяването ти не съм засякъл едно смослено мнение, освен кенефчийските ти простотии. Бегай за хапчетата😉
Бако_Патъра - специалист
Изчезвай бе дъртак несретен.
chapara - майстор
вт май 07, 2024 9:46 pmБако_Патъра написа:
Изчезвай бе дъртак несретен.
Предвидим си, но не мисли че си неоткриваем. Запомни го!!!
Бако_Патъра - специалист
вт май 07, 2024 9:49 pmchapara написа:
вт май 07, 2024 9:46 pmБако_Патъра написа:
Изчезвай бе дъртак несретен.
Предвидим си, но не мисли че си неоткриваем. Запомни го!!!
Старик, аз съм от Габрово. Всеки го знае. Пиши си телефона да ти звънна да те поканя на чеверме, после ще ти хвърля кокалите в Янтрата.
вт май 07, 2024 9:52 pmБако_Патъра написа:
... Янтрата.
Време е за баняаааа. Владееш ли моржуването, Пако?
Щото може да ти се наложи де, хаха.
Бако_Патъра - специалист
вт май 07, 2024 9:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт май 07, 2024 9:52 pmБако_Патъра написа:
... Янтрата.
Време е за баняаааа. Владееш ли моржуването, Пако?
Щото може да ти се наложи де, хаха.
неадекватник, бягай да биеш кучето, как ме издебна да се появя и веднага ти се осмисли деня. Хаха, жалкар.
chapara - майстор
Знам от къде си от първите ти ,,смислени" словоизлиания, Срамиш местните габровци, поне 40тина приятели, но освен теб друго габровско лайно не познавам😁😁😁
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на част от пода преди ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: