• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте,

Предстои ми смяна на ламинат. Проверих пода на стаята, в която ще го поставям и установих, че веднага след вратата има по-ниска част с размери приблизително около метър на метър и с най-голямо хллътване в средата от почти 4мм. Всичко е толкова плавно, че преди да го проверя с мастара не си личеше нищо. Не мога да подравня пода защото целия е под лек наклон с обща денивелация от около 4 см за 3 метра и ще ми се повдигне над прага на вратата.
Искам да подравня с малко лепило въпросната хлътнатина. Имам останал около половин чувал от Ceresit CM17. Дават го, че е доста еластично лепило и си мисля, че от лепилата би трябвало да е най-подходящо за тази операция. Не пише обаче нищо в инструкцията му за грундиране преди използване.
Какво ще ми препоръчате, да не грундирам, да ползвам някакъв грунд, да "грундирам" с разреден разтвор от лепилото? Или нещо друго?
Пода е здрава 18 годишна подова замазка, без да е супер гладка.
Бако_Патъра - напреднал
Препоръчвам "някакъв" грунд за да не е без хич. Грунд се слага за да не падне мазилката от стената. Ако е на пода накъде ще пада? Освен това лепилата на церезит не са хоросан. Тия боклуци лепнат по всичко. Ако имаш бял грунд намажи с него, ако нямаш напръскай с вода. Аз правих същото упражнение с цимент и пясък. И отгоре сложих ламинат. Е пълнежа си е още там. Не се е качил на тавана. 😄
chapara - майстор
Ти си се упражнявай, не си в Говорилнята. Кое на къде го тегли зеното притегляне не е в твоята компетенция! По твоята логика и самолетите не би трябвало да летят😀😃😄😁
Просто си объркал Форума😁😁😁
От появяването ти не съм засякъл едно смослено мнение, освен кенефчийските ти простотии. Бегай за хапчетата😉
Бако_Патъра - напреднал
Изчезвай бе дъртак несретен.
chapara - майстор
вт май 07, 2024 9:46 pmБако_Патъра написа:
Изчезвай бе дъртак несретен.
Предвидим си, но не мисли че си неоткриваем. Запомни го!!!
вт май 07, 2024 9:52 pmБако_Патъра написа:
... Янтрата.
Време е за баняаааа. Владееш ли моржуването, Пако?
Щото може да ти се наложи де, хаха.
chapara - майстор
Знам от къде си от първите ти ,,смислени" словоизлиания, Срамиш местните габровци, познавам поне 40тина приятели от Гб, но освен теб друго габровско лайно не познавам😁😁😁
Последна промяна от chapara на ср май 08, 2024 6:11 pm, променено общо 1 път.
Бако_Патъра - напреднал
вт май 07, 2024 9:57 pmchapara написа:
Знам от къде си от първите ти ,,смислени" словоизлиания, Срамиш местните габровци, поне 40тина приятели, но освен теб друго габровско лайно не познавам😁😁😁
Спирам да ти отговарям. Избягвам папардаците. Отивам да питам тенекеджията какви цветове ламарини има. Мисля да ти скова ковчег от розова ламарина със зелена петолъчка.
Andri01 - майстор
Май взе да се уляваш с глупостите. Не си нито най-умния ,нито най-тъпия в сайта. Айде,спирай се!!!
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на част от пода преди ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: