Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Antonina - помощник
Здравейте всички! Много се надявам знаещите тук да ми дадат съвет какво да правя! Предстои ми слагане на ламинат на цял етаж /II/ от къща. Мислех да сложа от същия ламинат и на стълбището но... не съм сигурна дали ще е най-вече стабилно и здраво, и дали си заслужава, или да сложа гранитогрес /теракот/ със същата "дървена" шарка! И още един въпрос - искам да сложа изолация под ламината, ще се наложи и леко "изправяне" на пода. Каква изолация ми предлагате да сложа като се има предвид че с окачения таван на две нива h става 2, 35 ~/не помня точно/? :?
The_FAN - специалист
Зависи колко леко ще изправяш пода.... и за стълбите - имай в предвид че стълбите трябва да са ти перфектно равни и еднакво високи за да тръгнеш с ламинат да ги правиш. изправи пода на 2-ри етаж виж денивелацията до 1-ви етаж и я раздели на броя стълби, за да са ти ОК стъпалата трябва да са с височината на получената цифра. Ако има големи разминавания от нея те съветвам да избереш гранитогреса като вариант.
doc_bg - напреднал
Минах и аз през тази дилема - ламинат (дърво) или гранитигрес (камък) за облицовка на вътрешно бетонно стълбище. Варианта с ламинат отпадна пръв поради високата цена за работа (изравняване на стъпалото, изрязване), многото лайсни и не на последно място неестетичн ия краен резултат. В крайна сметка го направих сам с цели стъпала и чела от полиран варовик- стана красиво, бързо и на значимо по-ниска цена от гранитогреса (теракота) за стълби.
pipbel - майстор
doc_bg

Дай малко повече подробности, как го направи, евентуално и снимка на крайния "продукт" :)

Колко даде за материал? Колко е едно цяло стъпало 110/30 от полирания варовик ? Дебелина ?

Аз си мислех за гранитогрес, ама така като те чета почвам да се навивам май на твоя вариант....
Antonina - помощник
Полиран варовик... Кажете нещо повече за него, къде да го намеря, по-евтино ли е, познат ли е сред майсторите т. е. дали ще се наеме някой да поставя + това и да изправи стълбите? "doc_bg" ако можеш да ми покажеш някоя снимка, много ще съм ти благодарна!
doc_bg - напреднал
Довечера като се прибера ще го снимам. Стъпалата са 14 броя с р-ри 100/30см, 3 см дебели с пълно заобляне на преден ръб (което оскъпява начинанието с 18 лв на линеен метър), челата са 100/17 см, има междинна площадка 200/100 също покрита с готови варовикови плочи - 30/30см 2см дебели. Цената на камъка общо беше около 650 лв. И още малко за няколко торби цимент и пясък, общо не повече от 700лв.
doc_bg - напреднал
Забравих да допиша- това е един от наи-евтините каменни материали, познат е като врачански камък, лесно се обработва, има го във всяка фирма занимаваща се с това. Всеки дори и да не е "майстор" може да го сложи - много по лесно от грес и теракот- плочите са цели изработени по дадения размер.
doc_bg - напреднал
Обещаната снимка

Прикачен файл

DSC00224 нов.jpg
DSC00224 нов.jpg (36.13 KиБ) Видяна 30239 пъти
prascho - майстор
Позволете ми да оправя един въпрос. Може ли полирания варовик да се използва за външно приложение? Конкретно имам три тераси и дали е възможно да ги покрия с въпросните плочки 30/30 см. Хваща окото и както се твърди е на добра цена. Може ли да споменете каква е цената на м2 или на плочка. До каква степен попива вода? Ако се сложи прилична хидроизолация на терасите и отгоре варовиковите плочки ще има ли проблем? Така оформени стъпалата със скосяване ме навеждат на мисълта, че могат да се сложат като корнизи на прозорци отвън. Какво мислите за тази идея?
Antonina - помощник
Ммм, много са хубави стълбите с този варовик, но тук в Сливен, където съм, много трудно ще го намеря, а и като поразпитах и кой да го постави едва ли някой ще се наеме. Да не говорим, че ще ми излезе скъпичко - моите стъпала са 33, искат заравняване, а и като включа и майсторлък ... Така че се спрях на гранитогрес или теракот. Май няма толкова главоболие. Много благодаря за помощта на откликналите!! :2thumbs:

Тема "Стълбище от ламинат???!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: