Много интересна и все по-често дискутирана тема.
XpacTa - специалист
Аз нещо не разбирам какво ще му е скъпото на ламината. Наистина има лайсни, но чак до цената за камък ме съмнява да стигне. Ако не сте решили твърдо мога довечера да сложа снимки на едни стъпала, които бяха правени абсолютно експериментално, без да е ясно какви материали ще се ползват първоначално. Челата са боядисани с латекс (който се цапа) и ъгловите первази са проблем, защото тези ползвани нормално са прекалено груби и не позволяват огъване (а моята стълбичка има извивка), но пък комбинацията от ламинат с алуминиевата челна лайсна се получи доста ефектно.
dobromir.marinov - специалист
Евтин камък?!?
14х0,3х1+14х0,17х1+2х1=8.58m2
14x1.3x18=328лв. за обработка
650-328=322лв. за камък
322/8.58=37.5лв/м2 камък
Или приблизително 72лв./м2
vankata88 - напреднал
Ние правим стълби (верно от масивен паркет но разликата не е голяма) като лепим(ламината също може да се лепи,а и ще стане по стабилно) за ОСБ-плоскости 9мми това го лепиш за стъпалото за ра ди ОСБ-то имаш по здраво стапало(паркет) и можеш да обираш малки де нивилаций (ко имаш разлика в височинита на стъпалото и ти пречат я обираш с дебелината на ОСБ-то)това е по лесния и евтин вариант. :shock:
Antonina - помощник
Днес питах за цени на врач. камък - 100/30 2см дебелина 50лв за стъпалото и 100лв м2 за площадките :megaeek:/ако добре сам разбрала/ При 50м2 общо 3400лв само материала!!!! Ами нали и майстора трябва да се плати??!!!!!!!!!!!! :shock: тц тц тц...
prascho - майстор
Eбах ги и цените :no: 50 лева за 0.3 м2 и то без чела забележи:irre3: То трислоен паркет с монтаж излиза около 70 лева на квадрат!!!
Takezo Sensey - модератор
може да опиташ и с MDF....видях такива стъпала у колега , ако успея са го накарам да ги снима ще ги видите и вие :-D
parketmilanov - специалист
предлагам ти да си вземеш плотове от масивна клинозъбна дървесина както и чела към тях...ще имаш вечното прекрасно стълбище!
за цени виж в паркетните магазини или практикер!
Spokoiniq - майстор
Forest trade, слепени масиви, греди ще купувам от тях, та се поинтерсувах, има цени на сайта точно за стъпала
Matchless - специалист
Стълбищата по начало рядко се смятат на квадрат,повечето на бройка.Правих едно стълбище наскоро и собственика беше пред същата дилема.Накрая се спря на гранитогрес.Всъщност бяха две стълбища,но не намерих снимките на второто...Както и да е,гранитогреса го взе на някаква промоция и беше към 23 лева/м2 ако не се лъжа.

Прикачен файл

SANY5213.JPG
SANY5213.JPG (40.55 KиБ) Видяна 17200 пъти

Прикачен файл

Изображение074.jpg
Изображение074.jpg (43.45 KиБ) Видяна 17200 пъти

Прикачен файл

SANY0045.JPG
SANY0045.JPG (46.93 KиБ) Видяна 17200 пъти
solo5 - майстор
не ми харесва как се виждат фугите на гранитогреса
за стъпалата - трябва да са монолитни, най-добре от камък и рязани по размер за самото стълбище
иначе според мен е по-добре с ламинат :roll:

Тема "Стълбище от ламинат???!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: