Много интересна и все по-често дискутирана тема.
cvetomir_77 - специалист
Брато това е изключително зле. Първо: при този вариант задължително фугите трябва да се разминават. Второ: Фугирането изглежда ужасно, особено на первазите. Трето: Ако това беше в моя дом щях да накарам майстора да ми плати материалите и съответно майстора щеше да е без надница!!! Трето: Виждам че темата е много стара, ама нямаше как да не го коментирам при такова изпълнение.
Matchless написа:
Стълбищата по начало рядко се смятат на квадрат,повечето на бройка.Правих едно стълбище наскоро и собственика беше пред същата дилема.Накрая се спря на гранитогрес.Всъщност бяха две стълбища,но не намерих снимките на второто...Както и да е,гранитогреса го взе на някаква промоция и беше към 23 лева/м2 ако не се лъжа.
чет мар 06, 2008 9:21 pmAntonina написа:
Здравейте всички! Много се надявам знаещите тук да ми дадат съвет какво да правя! Предстои ми слагане на ламинат на цял етаж /II/ от къща. Мислех да сложа от същия ламинат и на стълбището но... не съм сигурна дали ще е най-вече стабилно и здраво, и дали си заслужава, или да сложа гранитогрес /теракот/ със същата "дървена" шарка! И още един въпрос - искам да сложа изолация под ламината, ще се наложи и леко "изправяне" на пода. Каква изолация ми предлагате да сложа като се има предвид че с окачения таван на две нива h става 2, 35 ~/не помня точно/? :?
https://www.youtube.com/watch?v=cdNjnca_uqQ
:tonqe:
nautilus33 - майстор
пет юни 01, 2018 6:37 pmradorado написа:
чет мар 06, 2008 9:21 pmAntonina написа:
Здравейте всички! Много се надявам знаещите тук да ми дадат съвет какво да правя! Предстои ми слагане на ламинат на цял етаж /II/ от къща. Мислех да сложа от същия ламинат и на стълбището но... не съм сигурна дали ще е най-вече стабилно и здраво, и дали си заслужава, или да сложа гранитогрес /теракот/ със същата "дървена" шарка! И още един въпрос - искам да сложа изолация под ламината, ще се наложи и леко "изправяне" на пода. Каква изолация ми предлагате да сложа като се има предвид че с окачения таван на две нива h става 2, 35 ~/не помня точно/? :?
https://www.youtube.com/watch?v=cdNjnca_uqQ
:tonqe:
Добре изглежда. В България намират ли се тези материали, че се замислям :)
Чираче - майстор
Ето и моето метално стълбище с ламинат, изработено лично. Снимката е в период на направата, а не окончателна.

Прикачен файл

P1010263-1.jpg
P1010263-1.jpg (83.26 KиБ) Видяна 4815 пъти
Lisko - майстор
Мойто е мнооого подобно, само че не съм го правил аз. Интересно ми е как решаваш проблема с тия страничните дървени лайснички - ако опират във винкела - няма да опират в ламината - ще остава дупка, ако опират в ламината, трябва да се изреже един-два милиметра каналче къде да влезе винкела. Аз го решавах тоя проблем когато нямах почти никакъв дърводелски опит и почти никакви машинки. Поради което го реших гламаво - дървените лайсни не опират една в друга на изпъкнал ъгъл а само на вдлъбнат, тоест опират само в ламината и стигат до началото на винкела, не минават над него.
Чираче - майстор
Лайсните не са дървени, а пластмасови первази за ламинат. В долната част имат мек кант, който поема неравностите.

Прикачен файл

P1010260-1.jpg
P1010260-1.jpg (78.43 KиБ) Видяна 4781 пъти
addicted - специалист
Здравейте. Повдигам старата тема с въпрос. Имам едно вътрешно стълбище което искам да направя с ламиниран паркет. От една страна, за да е същата настилка като в коридорите и на площадката. От друга страна... абе финансова страна.
За момента обмислям как точно да го изпълня. Смятам да изравня стъпалата, да са идеално прави(в момента са на бетон), и след това да залепя паркет върху тях. Имам идея, и възможност да режа стъпало и чело под 45 градуса, и по този начин да избегна лайстни в предния край. Също обмислям дали да не залепя ламелите върху някаква подложка, от сорта на ОСБ или шперплат, и след това да ги изрежа. Отворен съм към идей и предложения, трябва даа стане евтино, и уютно за джиткане по чорапки.
mrsch66 - специалист
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... egUIARD0Ag Според мен това е най-културното решение за ламинат.
addicted - специалист
Много приятно решение, но къде да го намеря? И на каква цена? Както казах по горе, мога да изрежа стъпало и чело под 45 градуса(със и без предварително залепена основа), интересува ме дали ще е достатъчно здрав и устойчив получаващият се ръб.

Тема "Стълбище от ламинат???!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: