Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Korohulio - специалист
Това което съм снимал е долната обшивка на гредореда.
Смятам че над нея има кал да запълни процепите, след това сгурия и най отгоре дюшаме. Да има централна по голяма греда.
На скоро пробивах пода за да пусна тръби за парно и се наложи да пробия на около 15 см. от стената на стаята за да изляза извън камъка. Но къщата е стара и само мазилката на стаята предполагам че е 5 см. Горе долу по мои изчисления би следвало да мога да стъпя около 15-20 см. върху камък. Затова премислям и вариант за плоча която да стъпи на камъка. Стаята е приблизително 4 на 4 мера. Принципно ако се сложи плоча тя би трябвало да държи себе си и мебелите от стаята. :) :) :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Правих такова нещо вкъщи, в антрето. 3,50/4,30. Плочата ми е 8см. Стъпа на този пояс, който при мен е половин тухла (разликата между зидовете. И вкарах на зъб в отворите от гредите. В този зъб първо сложиш найлонова торба, за да няма досег новият бетон със гредите на съседните помещения, че изгниват. Събарянето, армиране и кофраж и леене стана за седмица. Използвах и префасонирах стълбището за долния етаж. Като плюс, ми се увеличи височината в долното помещение.
Инак друго решение - дигаш дюшемето и ако гредите са ОК, ковеш вместо него OSB. Сравнително евтино, 25мм дебело, почти като дърво. Можеш да лакираш, а можеш върху него ламинат или мокет...
използвай старото дщшеме за да наковеш отдолу вместо тия сегашните.
1. сваляш дюшемето
2. оголваш гредите.
3. ковеш отдолу дюшемето
4. пълнеш с киреч.
5. след седмица, като изсъхне, ковеш плоскостите.
6. крайно покритие
Плюсът на тази операция е, че запазваш системата по която е строена къщата. Няма напъни, няма напрежения. Остава си отново вечната гъвкава конструкция. И финансово е по-удобно.
Korohulio - специалист
След дълго обмисляне и пресмятане на разходите реших:
1. Няма да развалям нищо :)
2. Смятам да поправя скърцането с пяна.
Някъде четох че скърцащата дъска се пробива и се запълва с пяна. Реших и аз така да няправя. Знае ли някой колко големи да са отворите 8 мм или по малко, и колко време се изчаква след това?
3. Върху дъските ще сложа алуминиево фолио горварско. :) :) :)
4. Следва подложка за лиминат, някъде четох за някаква която имала по- добри изолационни и шумопоглъщащи свойства на цена около 2.50 лв. кв.м. Някой ще драсне ли каква е и от къде да закупя, че немога да намеря темата? А и някъде четох да сложа 2 пласта подложка. Има ли смисъл наистина?
5. Ламинат.
6. Сядам и пия бира. :) :) :)
какво ще кажете за плана ми.
Отказох се от по- голям ремонт защото ще слагам дограма, смяна на тапети и други козметики,а на есен ще газифицирам и разхода ще ми дойде в повече.
velsi - Почетен майстор
8 мм отвори е перфектно. В твоя случай, тъй като ще имаш ламинат и няма да се налага да прикриваш тези отвори - дупчи смело. Колко време? Не те интересува. Около 2-3 часа, но тя пяната си остава вътре, няма да я обработваш, че да те вълнува кога е втвърдила напълно. Специалната подложка е нещо като депрон, не съм ползвал и не знам има ли смисъл от нея. Двойна подложка? Ако е много криво сегашното дюшеме може би има смисъл, иначе една от 2 мм е достатъчно. Има и 3 мм.
Антония - специалист
Специалната подложка за ламинат я видях в паркети Спейс -- точно до вратата на магазина на Стамболийски е демонстрацията, разтракай топчето и сам прецени дали си заслужава инвестицията.
Korohulio - специалист
Успях да намера нещо за подложката.
Някъде пишеше че е Изофлор, имало 3 и 6 мм продава се в Практикер.
Смятам да взема 3 мм. И може би да сложа още един слой обикновена подложка 2 мм или такава с фолио, ще го реша в движение.


Какво ще кажете за желанието ми да сложа алуминиево фолио под подложката на ламината?
Чувам мнения че така щяло да изгние дюшамето.
Вярно ли е това, защото наистина се очаква да има разлика в температурата в стаята пр. 24 градуса и мазата отдолу 2 градуса или по- малко през зимата.
Има ли смисъл от това фолио или ще стане по- зле?


Модератор: Ползвй бутона ПРОМЕНИ ако искаш да добавиш нещо и никой не е писал след теб
yanis7373 - специалист
Виждам ,че темата е стара но понеже аз имам същия проблем за решаване реших да пиша. Колега Korohulio
как в крайна сметка си направи ремонта ? Аз имам същата ситуация , хола и коридора ми са над мазе. В момента като вървя и секцията се клати. Пода също е от дебели дъбови греди(много здрави) и на тях има наковано дюшеме , а отдолу има наковани дъски и между тях сгур. Понеже тези греди влизат в стените ,варианта с вадене на греди те и въобще всичко и наливане на плоча е голяма сватба, а разполагам само с 4 стаи , 2 деца и майка и просто няма къде да се поберем за 1 месец ремонт, мисля да махна дюшемето и да хвана за гревите ОСБ 25мм. и отгоре паркет. Как мислите ще изчезнат ли вибрациите ?
reevil - специалист
На мен също ми предстои подобна интервенция в близко бъдеще и съм намислил да махна всичко до греди - м/у етажите и на тавана. Таваните с гипсокартон на конструкция за гредите, а между гредите да напълня с минерална или каменна вата до нивото на гредите. После 2см фибран и върху него OSB 2 или 2.5см. Отгоре паркет.
Като главната цел е стабилност/опаянтване и шумоизолация.
Сухите подове са неприложими в случая, защото няма на къде да се вдигат повече нивата.
Не знам доколко ми е удачен вариянта, нека и по-запознатите дадат мнение :)
housedoktor - майстор
reevil написа:
На мен също ми предстои подобна интервенция в близко бъдеще и съм намислил да махна всичко до греди - м/у етажите и на тавана. Таваните с гипсокартон на конструкция за гредите, а между гредите да напълня с минерална или каменна вата до нивото на гредите. После 2см фибран и върху него OSB 2 или 2.5см. Отгоре паркет.
Като главната цел е стабилност/опаянтване и шумоизолация.
Сухите подове са неприложими в случая, защото няма на къде да се вдигат повече нивата.
Не знам доколко ми е удачен вариянта, нека и по-запознатите дадат мнение :)
Добре звучи,но ГК не го хващай за гредите ,а на конструкция между тях.На окачвачите подложи шумоизолираща подложка.А фибрана ми се вижда излишен в твоята схема
yanis7373 - специалист
Аз смятам да изкарам малко от сгурта (около 2см) и ма мегово място да сложа до изравняване с гредите или вата или фибран, после ОСБ и после паркет ,но как мислите дали ще ми се клати пак така секцията като ходя. Дайте ми съвет.

Тема "Съвет за дюшаме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: