Работа с гипскартон за напреднали.
The_FAN - специалист
Сигурно Радо има опасенията които имам и аз познаваики гипскартона като материал. Това е причината все още да не съм направил у нас аспираторното легло от картон.
По-скоро се чудя ако стигна до този вариант дали да не ползвам фазер, яко импрегнанти...лак?
Като дойдат парите от готвенето? Картона е хигроскопичен....
sasooooooooo - "специалист"
Да, разбирам опасенията.
От долната страна съм сложил зелен картон, върху него латекс и върху него лак за латекс /който е точно за предпазване от вода ,влага и замърсяване/. А все пак и самият уред нали е за всмукване на парите? :-D
Вече 5ти месец откакто го употребяваме по предназначение. Няма помен от мухъл или друго /да чукнем на дърво/
The_FAN - специалист
Да си го ползваш още много тогава :)
NRG7 - специалист
Много добре, 6 точки! :yes: :thumbs:
Няма да задавам въпроси,защото е излишно след подобна работа. :)
kolaborator - специалист
sasooooooooo написа:
Да, разбирам опасенията.
От долната страна съм сложил зелен картон, върху него латекс и върху него лак за латекс /който е точно за предпазване от вода ,влага и замърсяване/. А все пак и самият уред нали е за всмукване на парите? :-D
Вече 5ти месец откакто го употребяваме по предназначение. Няма помен от мухъл или друго /да чукнем на дърво/

Все пак ми се струва че парите не се всмукват напълно винаги,а и забелязах,че отдолу е направена 'фунията' с праг, което допълнително допринася за този факт а от там и от външната страна предполагам че ще почне след време да прави проблеми,но краѝният резултат поне външно ми харесва!
sasooooooooo - "специалист"
Извинявай, не те разбрах точно кое те притеснява :? Може ли по друг начин да обясниш? Довечера ще направя актуална снимка, след толкова време ползване :)

Прикачен файл

Picture 002_resize.jpg
Picture 002_resize.jpg (127.81 KиБ) Видяна 9527 пъти

Прикачен файл

Picture 001_resize.jpg
Picture 001_resize.jpg (123.77 KиБ) Видяна 9527 пъти
kolaborator - специалист
sasooooooooo написа:
Извинявай, не те разбрах точно кое те притеснява :? Може ли по друг начин да обясниш? Довечера ще направя актуална снимка, след толкова време ползване :)


Ами каза че отвън не е влагоустоѝчив картона доколкото разбрах,а и от там мисълта ми е дали след време няма да се повреди картона тъѝ като не всички испарения се поглъщат ,за което допринася и големият борд отдолу?Но това си е мое мнение може и да не е така!
MASTER - специалист
sasooooooooo написа:
Да, разбирам опасенията.
От долната страна съм сложил зелен картон, върху него латекс и върху него лак за латекс /който е точно за предпазване от вода ,влага и замърсяване/. А все пак и самият уред нали е за всмукване на парите? :-D
Вече 5ти месец откакто го употребяваме по предназначение. Няма помен от мухъл или друго /да чукнем на дърво/
Аз лично на картон отдолу бих мотирал някакъв листов материал, за който съм сигурен че ще може да се поддържа лесно - дали алуминий, дали неръждавейка, дали гетинакс с дървен фладер, или пък нещо друго подходящо.

Картона и лака на латексаще издържат известно време - няколко години според мен, след това ще започнат постепенно да се компрометират.
freshenero - специалист
Идеята е супер и изпьлнението сьщо.А каква пара е аспиратора за вграждане?

Тема "Аспиратор тип "Шапка" от ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: