• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Работа с гипскартон за напреднали.
masteradmin - майстор
Да имаш ли снимка преди шпакловката ? Кажи как става ? :feuer: :feuer: :feuer:
Osiris - специалист
:megaeek: :megaeek: :megaeek: :supz: :weedman: :thumbs: :respekt: :feuer: :feuer: :feuer: :laola:
masteradmin
Дааа емоиконките са разкошни поздравления
leonardo_vd - модератор
Ами снимки може и да имам ама са ми в България. А до това как става-- Става бавно и с много търпение, за да не се налага после да има дебели шпакловки. Преди това се прави конструкцията, която по нищо не се различава от тази на обикновенната стена само по това че профилите са хоризонтално разположени и са през 25-30см.
Тани - модератор
Е доколкото ми е известно вече си в България :-D :-D . Сега остана да имаш желание да ни обясниш как точно става цялата операция по огъването! Ще съм ти адски благодарен!
leonardo_vd - модератор
Ами да тук съм си вече от 3 месеца. Ще постна някоя само с конструкция ако намеря иначе в готов вид имам много.
Тани - модератор
Е , дори и без снимки да обясниш технологията на огъване, предполагам , че ще разберем за какво става въпрос.Пък ако не разберем , ще питаме :-D :-D :-D
leonardo_vd - модератор
Ами какво точно огъване искаш да направиш, има си места на които картони щеш или нещеш трябва да се нареже. Доуточни се какво точно изкаш да направиш, огъната стена, свод, разчупен таван, или просто някоя декорация на колона или трегер??
Тани - модератор
leonardo_vd написа:
Ето и едно огъване от мен без нарязване и мокрене.
Конкретно за този случай!

едит .

Снимката в цитата не се вижда , но става въпрос за последната снимка в темата - една колона.

Едит 2

Е излъгах го все пак- ето снимката

Прикачен файл

kolona_156.jpg
kolona_156.jpg (42.93 KиБ) Видяна 34924 пъти
Тани - модератор
leonardo_vd написа:
Ами какво точно огъване искаш да направиш, има си места на които картони щеш или нещеш трябва да се нареже. Доуточни се какво точно изкаш да направиш, огъната стена, свод, разчупен таван, или просто някоя декорация на колона или трегер??
Е , аз уточних , но........ :?
leonardo_vd - модератор
Тани написа:
leonardo_vd написа:
Ами какво точно огъване искаш да направиш, има си места на които картони щеш или нещеш трябва да се нареже. Доуточни се какво точно изкаш да направиш, огъната стена, свод, разчупен таван, или просто някоя декорация на колона или трегер??
Е , аз уточних , но........ :?
Ами просто е но нямам снимка на конструкцията.
Страниците на колоната са закрепени на УД-та откъм прозореца и след това се изрязват в желаната форма, със остатъка от изрезката се очертава от другата страна за да станат еднакви формите.
По края на овалите се завива нарязан УД профил като се пускат през 20см. хоризонтални ЦД профили и се завиват за УД-тата със винтове с плоски глави /копчета/. Така конструкцията е готова и се полага картона като ако овала е много голям се нарязва само от едната страна, като при шпакловката на нарязаните места / ако са от лицевата част/ се слага мрежа.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Огъване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: