• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Работа с гипскартон за напреднали.
GeorgiRadevDu - специалист
Пробвал ли е някой да огъва с иглен валяк 12.5? Много се изнервих ,
бавно става и накрая нарязох картона на 3 см и реших проблема.
tihogr - специалист
GeorgiRadevDu написа:
Пробвал ли е някой да огъва с иглен валяк 12.5? Много се изнервих ,
бавно става и накрая нарязох картона на 3 см и реших проблема.

ами то обикновено така става особено пък като счупиш някои картон и те хващат нервите. Да му мисли шпакловчика :)
Eni - напреднал
Предстои ремонт и се чудя как да реша проблема с отлепените тапети по ръбовене на свода. Иска ми се да сложа някакви ъглови лайсни, върху тапетите, но какви да бъдат, за да могат да се извият по закръглената част. Помагайте, моля!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
The_FAN - специалист
ей тва е оффтопик, направо заби темата :)
Искам да споделя една идея за огъване на гипскартон която ми хрумна,изпробвах и става бързо с гладки криви без мокрене ,рязане чупене и т.н.. Страната която ще изпъква при огъването се облепва с тиксо (колкото по-широко по-добре и по- лесно) и огъваш.Аз огънах 9,5мм гипскартон на радиус 50см(толкова ми трябваше) ,но изпробвах огъва се до радиус 40см по този начин.Ако изпъкналата страна ще е лицева след монтажа на листа спокойно махаш тиксото и шпакловаш.

Прикачен файл

Изобр031.jpg
Изобр031.jpg (28.71 KиБ) Видяна 13309 пъти
Последна промяна от ceco7m на пон окт 13, 2008 4:29 pm, променено общо 2 пъти.
The_FAN - специалист
ceco7m написа:
Искам да споделя една идея за огъване на гипскартон която ми хрумна,изпробвах и става бързо с гладки криви без мокрене ,рязане чупене и т.н.. Страната която ще изпъква при огъването се облепва с тиксо (колкото по-широко по-добре и по- лесно) и огъваш.Аз огънах 9,5мм гипскартон на радиус 50см(толкова ми трябваше) ,но изпробвах огъва се до радиус 40см по този начин.Ако изпъкналата страна ще е лицева след монтажа на листа спокойно махаш тиксото и шпакловаш.

А какво става с хартията на листа? Не се ли бели при махане на тиксото?
Ами не за мое учудване. Може би зависи от тиксото аз ползвах кафяво опаковъчно тиксо - маха само някакви незначителни власинки от хартията но остава здрава.
neznam na men n emi e nikak trudno pone sega ve4e pridi imah izvestni zatrudneniq no sega nqmam ne e 4ak tolkova trudno trqbva samo malko praktika samo tova 6te te nau4i mi se struva nqkolko saveta i mako praktika
Master_Kenobi - V.I.P.
Абе, хора! За тая работа - овалните форми - не се ли използва огъваем шперплат? Винаги съм си мислил, че е така... :?
Каква гаранция има, че след време, тия гипскартони няма да отворят фуги или да се спукат от вътрешни напрежения, температурни разширения и пр.
Нищо не разбирам по темата. Само питам. :) Не ми е ясно що се хабите да огъвате гипскартон?!
Pooh - майстор
Master_Kenobi написа:
Абе, хора! За тая работа - овалните форми - не се ли използва огъваем шперплат? Винаги съм си мислил, че е така... :?
Каква гаранция има, че след време, тия гипскартони няма да отворят фуги или да се спукат от вътрешни напрежения, температурни разширения и пр.
Нищо не разбирам по темата. Само питам. :) Не ми е ясно що се хабите да огъвате гипскартон?!
Защото шперплата не можеш да го обработваш както гипсокартона, нито да го шпакловаш ... абе различни материали са си и имат различна техника на обработка, а с гипсокартона няма проблеми, стига да се спазват правилата и нормите въведени от производителя.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Огъване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: