Работа с гипскартон за напреднали.
leonardo_vd - модератор
pesho написа:
Сори,ама не съм впечатлен..Малко лаишко изпълнение-т.е. самата идея-не баш ти..Разбирам стремежа към експерименти,когато няма тайни в професията,та чак те е яд да правиш досадни повторения,но...
Ами гледай сега. Това не е моя идея, видял съм го в Италия и то готов продукт който се продава в складовете за картон. Кое му е лаишкото изпълнение. В полеви условия толкова. Ама си помисли за каква икономия на материяли става въпрос и за какво качество. Мога да кажа че става доста здраво и много право.
Щом хората в цивилизацията го използват тоя метод, явно не е за подценяване. Ама все пак всеки си вика "Що да купувам фреза и да се затривам да оразмерявама, щом мога да си праскам лайсни профили и шпакловка.
ААА забравих да спомена че и откъм време за изпълнение процедурата е много бърза. 3 колони са готови за боя точно за 1 ден, а цената за колона е 300лв. Сами смятайте кое колко струва.
Споменавам го тук, защото много хора могат да спестят доста средства и време. Ама ако няма интерес да заключвам темата.
pesho - специалист
Не се обиждай.Изказах мнение.Както казах -самата идея не ме кефи.Даже и да си го видял да се продава-сигурно е за конструкция или лепене.Сам по себе си ГК,още повече изпълнен така,има здравина =0.Ясно е,че е бързо и лесно ,ама първия принцип е здраво и дълговечно.Иначе дребните сметки тука вървят..Да не се отклонявам-да обобщя:Така изпълнено противоречи на всички принципи и правила на драйлайнинга.Да не говорим за изисквания,пожарозащита и т.н..
Братчеда в Англия,докато се учеше и не го гледах,затваряше тръби по някъв подобен,негов си начин.Кат го питах :"Що така,бе,братчед ?",отговаря:"..ябааа,братчед,ми то ш'са заклини,уа..". Спря да ги праи така,като му запалих вратъ...
P.S.Не заключвай темата-ша има още постове..бая "кнауфаджия" не са се изказали..
The_FAN - специалист
аз утре ще пиша - много съм разбит...
peterdimov - специалист
Идеята с колоната е супер,Леонардо.
Значи е достатъчно здраво и няма нужда от профили така ли?
Ако е така е супер евтино.Още веднъж Браво
simeonov_74 - специалист
Без ъглов профил съм съгласен че ще мине,но без профили отзад надали :? понеже като се опияниш и се опреш малко по сериозно :shock:
rendo - специалист
Браво браво - много ми харесва много харесвам унифицирането на работата - факт е че ефекта е убийствен - като си представи човек колко много шпакловка и нагаждане на ръбове пести не си е истина....
за здравината - смятъм че с много малко спънки му трябват за да направи здравината достатъчно голяма....

в крайна сметка много хора се развикаха тука ама всичките че чудят като са на обекта как да измислят някоя шмекерия за да изпишат по бързо обекта което е нормално и такива неща само спомагат и позволяват за по лесно и качествено изпълнение защото за да може човек да изтегли толкова добре ръбовете трябва доста да се потруди за да ги изтегли така.
leonardo_vd - модератор
Колоните наистина стават доста здрави, опитахме с подпиране на едно пале катрон. НеНаличието на профили хич не е критерий за слабост. Гипса армиран с мрежа е доста здрав, а сама по себе си формата стабилизира всичко. Помислете с каква скорост се правят по този начин куфари около тръби и въздуховоди, обличане на трегери..... и доста други детайли. Макс. дължина на детайла БЕЗ шпакловане е 3 метра , а това хич не е за пренебрегване.
filmatoplo - майстор
Леонардо е пробвал с глава по колоната - здрава е :-D
lotosf - специалист
Добре тук при теб се вижда че явно ще има някакъв тип скприто осветление може би и картона прави эавой и завършва в канал .Въпроса ми е ако картона завършваше без да прави завой по какъв начин се оформя края му в смисъл самия ръб на гипсокартона ???? :? :?
leonardo_vd - модератор
lotosf написа:
Добре тук при теб се вижда че явно ще има някакъв тип скприто осветление може би и картона прави эавой и завършва в канал .Въпроса ми е ако картона завършваше без да прави завой по какъв начин се оформя края му в смисъл самия ръб на гипсокартона ???? :? :?
Нещо не разбрах въпроса.
Да ще има скрито осветление, но това само усложнява изпълнението, без наличието на този улей е в пъти по-лесно.

Тема "Oгъване на ГК. без нужда от шпакловка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: