Работа с гипскартон за напреднали.
Domashen_maistor - специалист
Та с две думи трябват ми струни и едни топчета дето ги държат. Става въпрос за парапети от инокс. В Бриколаж гледах въпросните топчета, но струните са на по метър. Пък на мен ми трябват бая по-дълги. Идеята ми е за преграда между стълбищните пързалки направена от струни. Въпросните топчета с дюбел ще се хващат в пързалката /бетона/ през 15см и ще фиксират струните вертикално.
Rumen Iankov - специалист
На дойран има магазин за парапети.Около тролейбусната спирка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Domashen_maistor написа:
Та с две думи трябват ми струни и едни топчета дето ги държат. Става въпрос за парапети от инокс. В Бриколаж гледах въпросните топчета, но струните са на по метър. Пък на мен ми трябват бая по-дълги. Идеята ми е за преграда между стълбищните пързалки направена от струни. Въпросните топчета с дюбел ще се хващат в пързалката /бетона/ през 15см и ще фиксират струните вертикално.
Не знам какви са тия струни, защо не ползваш стоманено въже? Относно 15тях см. Прегради не се ли правят на под 12см. Или твоята е чисто декоративна?
Domashen_maistor - специалист
Струните са гладки, въжето не /поради уплетката/. Преградата освен декоративна ще прегражда. Ще преценя на 15 или 12см, но 15 по се връзва щото стъпалата са на 30 см, демек по 2 на стъпало. Идеята е ако си представиш двете пързалки на стълбището на всяко стъпало излизат вертикално нагоре по две пръчки /или ако щеш въжета/. Целта е да не слезеш по бързия начин на долната пързалка на стълбището.
Domashen_maistor - специалист
Мерси Румене, малко ми е далечко но като тръгна да поръчвам камъка ще мина да видя. Предполагам другата седмица.

Тема "къде в София има склад за парапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: