• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
пешо - помощник
опаа не стана със снимката много е висока резолюцията а съм забравил как се намаляваше.ооо торбалан не се притеснявай не си единствен на нас ни свъши баластрата и трябваше да довършим една подпорна стена от битобетон та сложихме горска почва и познай останаха си само камъните :lol: .като я видя сега падам от смях.
lotosf - специалист
6 метра става без носеща колона но ако направиш метална конструкция във вид на ферма!!!! :wink:
пешо - помощник
благодаря за мненията ви начина който торбалан предлага ми се вижда най удачен,мисля да го направя така.предвидил съм място от двете страни за колони така че ще се получи п-обтаз. надежден и изгоден е.сега събирам материали и смелост :lol: и го започвам.до месец два се надявам да го завърша,ще кача и снимки :wink:
Последна промяна от пешо на съб май 01, 2010 8:12 am, променено общо 1 път.
ribnikolaevi - майстор
Дебелината 25 сантиметра ли ще е?
ribnikolaevi - майстор
Ок, стоманобетонова греда 25х40, предполага се че забъркания от теб бетон ще има поне В10 (равнява се приблизително на БМ15 по старата класификация), сложи поне три пръчки АІІІ - N16 (оребрената, но това че е оребрена не е гаранция, че е АІІІ) в долния край на кофража, остави си поне 2,5-3 см бетоново покритие до дъното (дистанционерите са евтини, но не знам дали се продават поединично), стремена ф8 през 20 см, в средата при стъпването на напречната греда и на около 80 см от краищата ги сгъсти на 15 см. Краищата им завити навътре. Не се лъжи да заместваш това със заваряване.
Сигурно няма да имаш вибратор за да вибрираш, но ако имаш някаква машинка с ексцентрик, закрепи я на кофража и това ще ти уплътни бетонната смес. Това е важно особено ако сложиш 4 пръчки.
За да стане скелета горните пръчки може да са и N12.
пешо - помощник
благодаря ribnikolaevi за изключително точния и изчерпателен отговор,ще се придържам към съветите ти, мисля че ще стане здрава конструкция.като излея трегера ще кача снимки преди и след за да стане по нагледна темата та да помогнем и на някой друг ''баш маистор''като мен :lol: . на торбалан съветите са сходни и така мисля че заформихме кратка, ясна и много полезна тема
rockwall - майстор
ето едни прозорци с почти тази дължина - вярно че леко провиснаха, но не е кой знае какво - не повече от сантиметър и само на 1-2 места - знам това точно, защото ги опушвах съвсем скоро с рамки с точни размери и ясно се видя къде бягат от правия път :lol: .

Като гледам нямам някакви кой знае какви колони отстрани, но при мен този бетон носи само тухлите отгоре - покривът не тежи отгоре.

Ако сложиш повече арматура и не бързаш да сваляш кофража, би трябвало да се получи, ако не мислиш да лееш плоча, а да си с по-лек покрив.

От тухлите на сникмката можеш да си направиш сметката за дебелината на стената и бетона, а доколкото помня, вътре има поне 6 хоризонтални пръчки и от онези квадратните арматури (както е нарисувано със зелените точки)

Прикачен файл

6ms.jpg
6ms.jpg (72.67 KиБ) Видяна 9102 пъти
pavkatay - майстор
rockwall написа:
.......
Ако сложиш повече арматура и не бързаш да сваляш кофража, би трябвало да се получи...............
така мисля и аз. като съобразиш 'повечето' арматура с препоръката на колегата ribnikolaevi , който е специалист и ти е дал конкретни стойности ще стане :2thumbs:
stivemaster - майстор
Здравейте да предложа и аз решение.Така гредата която си мислите колега пешо да правите ,според мен 30/25/600 , само като бетон би тежала поне 1.1 тона .С товара който казвате че ще носи ,на мен не ми изглежда безобидна и ви предлагам следното : Фундиране на колоните 30/25/х до -60 см. със стъпки 50/50 и височина 20 см .Изкопайте си канал между тях с ширина 25 и височина 30 см. за свързваща греда .Задължително залейте 10см. подложен бетон в изкопите за стъпките преди да залагате фусовете.Залагате фусове за колоните 4бр N16 с дължина 100см. и ченгел 10см.обърнати навътре.Армировка на долната греда е 4N16 на 650 и ченгели по 10 .Бигли 25бр. Ф6,5 23/27 за нея и същите за колоните не знам каква ти е височината 4N16 и започваш с 5бр. през 10см. и после през 15см .За горната греда , армировка като на долната но с 40 бигли.Залейте поетапно - стъпките и долната греда , след това колоните , след тях горната греда като обърнете особено внимание на уплътняването , предполагам нямате вибратор затова с подръчно средство трябва да разбъркате между биглите добре .Не декофрирайте поне до 21 ден горната греда.Не пестете от бетона поне В20 за колоните и горната греда.
  • 1
  • 2

Тема "въпросче за трегер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: