• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Работа с гипскартон за напреднали.
nanna_77 - напреднал
Да покажа едно изпълнение без фугиране

Прикачен файл

Изображение175.jpg

Прикачен файл

Изображение174.jpg
Изображение174.jpg (76.78 KиБ) Видяна 6756 пъти

Прикачен файл

Изображение172.jpg

Прикачен файл

Изображение171.jpg
Изображение171.jpg (109.35 KиБ) Видяна 6756 пъти
jekasus - майстор
Голяма играчка, Браво!!! Като гледам е кухня, някакъв импрегнант?
rockwall - майстор
добре се е получило :supz:

една препоръка към всички, които ще монтират неоформен камък

Правило на каменарите е да се намали до минимум броя на елементите на една вертикална фуга - т.е. ако има един голям камък със вертикална страна 40 см, до него да не се редят 10 бр по 4см, а 2, максимум 3 бр. по-големи камъка със сбор на страните 40 см.

С други думи - вертикалната фуга не трябва да е повече от 2-3 елемента и не трябва да продължава от пода до тавана, освен ако така не пожелае клиентът.
mrdds - специалист
Привет, rockwall

Започвам цялостен ремонт на жилището ни и имам много въпроси,идеи,мераци и малко пари за хвърляне

Имам мерак в хола където ще бъде телевизора зад него стената да бъде облицована с камък Alpha rusty grey от твоя каталог .Камъка ще бъде на част от стената където няма мебели.Да кажем в средата на стената на площ около 4кв.м като ще започва от ... да кажем 1м. височина нагоре до тавана

Тъй като стената е външна и на нея ще се слага вътрешна топлоизолация от вата и ГК се запитвам как да бъде налепен камъка така,че да бъде сигурно,че няма да падне при едно леко трусче примерно.
Обръщам се към теб като професионалист за да ми дадеш идеи как е правилно да стане това налепване.За да имам представа когато кнауфаджийте започнат да редят изолацията какви намерения имат за по-нататъшната изработка.Или евентуално ако техния подход е неправилен да не ги карам да лепят камъните те ,а да потърся теб за изпълнение на идеята.Защото нали знаеш .. всеки майстор ще каже " да бе,аз мога и знам как да го направя",но си е друго когато го направи професионалист като теб.
Ще бъде добре да знам и какво да очаквам като заплащане за извършване на съответната услуга(на камъка видях цената му,другите материали+труд,които са необходими).

Поздрави!
rockwall - майстор
Без значение даи ще са мои или не - ако са на циментова основа е добре е при монтажа на топлоизолацията
да кажеш, че след това ще има облицовка на циментова основа, монтирана с циментово лепило.

В такъв случай трябва след поставяне на изолацията, да се постави метална мрежа, която да се дюбелира с
метални винтове и дюбели през изолацията, към стената зад нея, след което да се измаже с циментово лепило.

В такъв случай натоварването ще се пренесе към здравата основа и няма да има риск от отлепване на цялата изолация,
заедно с облицовките.

За заплащане ще ми е по-трудно да давам прогнози - то зависи от района, обема и изпълнителите.

Поздрави и успех
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: