• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Работа с гипскартон за напреднали.
laptoo - напреднал
хаха мерси...щом съм стигнал дотук...ще изтрая и другото(фугирането)
stiv1961 - майстор
Pooh написа:
laptoo написа:
...имам един въпрос,ако може някои да ми каже-как да фугирам тухлички (изкуствени) че там немога да го измисля,разтвора ще е от лепилото(бяло) как да го нанасям и с какво?с шпатула или нещо друго...
Пистолет за силикон, от тези за "салами".
Изображение
Това нещо и аз го пробвах, но май нещо бъркам.Като го напълня с материал и започвам фугиране материала излиза трудно от дюзата и даже избива между буталото и цилиндъра.Материала ли е гъст или пистолета е джи-китайски?
laptoo - напреднал
маи ще го правя по стария изпитан метод с шпакла..и яко триене после...
jekasus - майстор
laptoo написа:
хаха мерси...щом съм стигнал дотук...ще изтрая и другото(фугирането)
ИзображениеСамо 6 м2, накрая исках водка,ракия,бира и ...:lol:
Стив, тези пистолети си имат луфт между цилиндъра и буталото.
stiv1961 - майстор
Да знам, обаче няма ли начин това изтичане на материал от там да се избегне?Например ако материала се сипва в някаква полиетиленова торбичка/сега го измислих/ както оригинално е предназначението на този пистолет/силикон,,салам"/
jekasus - майстор
Фугирах с готова фуга за тези тухлички, има я в Практикер , на кофата беше показан варианта на нанасяне с подобни на ония сладкарски шприцИзображение, мислиш правилно, само понякога дърпай буталото назад, да не набира найлона.
stiv1961 - майстор
А-хаа,знаех си, че има нещо, което ми убягва.Като се сетя колко камъни фугирах на басейна по традиционния метод/с шпакла/ и при положение, че купих и тоя пищов направо ми идва да прочета всичките 279293 мнения в този прекрасен форум :)
rockwall - майстор
STIV

Някои от пистолетите не са с добре уплътняващи тръбата бутала, затова материал минава зад буталото.

Предполагам, че при теб проблемът е точно в това.
Можеш да развинтиш болта на буталото и да добавиш към гумения кръг, който е там, още един кръг балатум, който да е ТОЧНО КОЛКОТО е тръбата.

Това ще ти реши проблема, ако е от буталото

Сипването на фугата в найлон няма да ти реши проблема.
Пистолетите, които не уплътняват добре, имат проблеми ДОРИ със силиконите в салам - т.е. ако между буталото и стените има място, то се запълва от опаковката на силикона и в един момент буталото набира толкова материал и опаковка край себе си, че се блокира в тръбата. Това се случва със заводски опаковки, а представи си твоите идеи с найлоните до какво голямо цапане и миене ще доведат. Дори и при добре пасващи бутала, когато работя с материал в салам, слагам върху буталото малко парченце плат или дунапрен, за да уплътнява допълнително и да не се набира опаковката.

Друга причина може да е гъстотата на материала или големината на отвора, през който искаш да го прекараш или бучки в сместа.

Гъстотата трябва да е като на паста за зъби, а отворчето на фунията(шприца) да е малко по-малко от фугата. Материалът трябва да е съвсем гладък - да няма бучки или твърди примеси, които могат да запушат отвора.

Пробвал съм всички варианти за фугиране на облицовки (не говоря за фаянс и теракот)
Пробвахме и с торбички, и с шпакли .... и този с пистолета е най-бърз и лесен - поне за мен ---- само му хвани цаката.

След работа миенето на пистолета отвътре става най-добре с четка за тоалетна - от кръглите - има ги в магазините за 1 лев. Изображение
СТАВА КАТО НОВ
(освен ако не сте ползвали ПОЛЗВАНА ВЕЧЕ за друго четка де :drinkers: ).
lov - майстор
stiv1961 написа:
А-хаа,знаех си, че има нещо, което ми убягва.Като се сетя колко камъни фугирах на басейна по традиционния метод/с шпакла/ и при положение, че купих и тоя пищов направо ми идва да прочета всичките 279293 мнения в този прекрасен форум :)
И аз имах същия проблем с калпав пистолет. Но ми дойде идеята да слагам кръгове от фибран пред буталото. Направо го режа от листа с гилзата на пистолета с натискане и въртене. Е после се налага да го изчегъртваш от тялото но пък материал колкото искаш и лесно става
rockwall - майстор
lov написа:
слагам кръгове от фибран пред буталото. Направо го режа от листа с гилзата на пистолета с натискане и въртене. Е после се налага да го изчегъртваш от тялото но пък материал колкото искаш и лесно става
СУПЕР ИДЕЯ - за изрязването със самата тръба !!! :shock: :? :shock:
Изображение
Ще я пробвам при първа възможност.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: