Работа с гипскартон за напреднали.
ivanovrg - специалист
може да се направи с ГК, но не мисля че е най лесния вариант
с итонг май ще е по лесно
а някъде из нета бях срещнал фирма за такива форми от пресован стеропор-това ще е най лесно :lol:
cerrone - специалист
Привет на всички отговорили по темата.

Прикрепям снимка, от по-ранен етап на строеж, на която се вижда трегера покрит с гипсокартон (с луничките) на който желаем да сложим завършващи елементи в двата ъгъла. Елементите ще бъдат с широчината на самия трегер 22 см.

А сега ще се опитам граматически правилно да изразя моето лично мнение:
Предполагам, че форума като цяло е нещо, което се ползва и от играчи и от тренери и от случайно промъкнали се през оградата фенове като мен, които да обменят опит в рамките на добрия тон с единствена цел - взаимопомощ. Не позволявайте името му да се превърне от "Направи Сам" в "Кой е по-по-най" за да не се играят срещите на празен стадион :wink:

Прикачен файл

DSC03379 11.jpg
DSC03379 11.jpg (101.54 KиБ) Видяна 3393 пъти
Делян - специалист
Ето как го направих у дОма. Не претендирам за майсторско изпълнение, но крайния резултат ме кефи. Все пак за първи път хващам гипскашон... Допълнителната извивка в ъгъла от първата ти снимка може да се направи с втори пласт картон. Да му мисли шпакловчика... :lol:

Прикачен файл

svod48.jpg
svod48.jpg (69.58 KиБ) Видяна 3221 пъти

Прикачен файл

svod22.jpg
svod22.jpg (87.51 KиБ) Видяна 3221 пъти

Прикачен файл

svod16.jpg
svod16.jpg (88.03 KиБ) Видяна 3221 пъти
cerrone - специалист
Привет отново.
Благодаря на всички отговорили с идеите си.
Като краен резултат избрах основата на орнамента да бъде изработен от EPS. Фронта е от готов корниз, който продават почти във всеки магазин.
За да станат правилни срезовете използвах нагорещен нож, с който EPS-а се реже като масло. Всичко е скрепено с монтажно лепило и като цяло излезе супер лека и здрава конструкция.
Следваше малко теракол с мрежа и полагане на гипсова шпакловка, с която ще се оформи крайната форма.
Звучи сложно, но на практика е лесно. В момента гипса съхне - следва снимка на завършения орнамент в скоро време.

Най-важното - жена ми е доволна от резултата.

Прикачен файл

DSC00241.jpg
DSC00241.jpg (78.53 KиБ) Видяна 3119 пъти
cerrone - специалист
Привет отново.
Ето и крайния резултат.
Мисля, че се получи добре.

Прикачен файл

apt Dec2010_ painting052.jpg
apt Dec2010_ painting052.jpg (57.84 KиБ) Видяна 2922 пъти
n.yaneff82 - специалист
Само остана да споделиш с какво си го направил ,иначе изглежда добре
cerrone - специалист
n.yaneff82 Отговора е в по-предния ми пост.
cerrone написа:
Привет отново.
Като краен резултат избрах основата на орнамента да бъде изработен от EPS. Фронта е от готов корниз, който продават почти във всеки магазин.
За да станат правилни срезовете използвах нагорещен нож, с който EPS-а се реже като масло. Всичко е скрепено с монтажно лепило и като цяло излезе супер лека и здрава конструкция.
Следваше малко теракол с мрежа и полагане на гипсова шпакловка, с която ще се оформи крайната форма.
n.yaneff82 - специалист
cerrone написа:
n.yaneff82 Отговора е в по-предния ми пост.
cerrone написа:
Привет отново.
Като краен резултат избрах основата на орнамента да бъде изработен от EPS. Фронта е от готов корниз, който продават почти във всеки магазин.
За да станат правилни срезовете използвах нагорещен нож, с който EPS-а се реже като масло. Всичко е скрепено с монтажно лепило и като цяло излезе супер лека и здрава конструкция.
Следваше малко теракол с мрежа и полагане на гипсова шпакловка, с която ще се оформи крайната форма.
:2thumbs:

Тема "Търся идея за декоративен ъглов завършек на свод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: