Работа с гипскартон за напреднали.
HX_Vextor - специалист
Това направих днес с една сеничка в коридоът вкъщи .. но нещо не ме озарява за цвят ? Идеи ???? Другите стени са със сива мазилка а подът ще е дъбов паркет в естествен цвят .


Колебая се дали да го оцветя като истински камък цялото или да остане едноцветно сиво или бяло да речем ?

Изображение
Изображение
Изображение
baharkadirov - специалист
Прикачен файл:
SIEM_compass-S-A[1].jpg
SIEM_compass-S-A[1].jpg (48.33 KиБ) Видяна 7008 пъти
Предполагам, вдъхновението за това творение,е взаимствано от тука...Можеш да използваш същите цветове...Добре се е полу4ило...Само не ми се нравят обърнатите букви...W,N и S
HX_Vextor - специалист
готово...

мнения ? :?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Илиян Илиев™ - майстор
Ми много е хубаво. Поздравления.

От какво си го направил и как? :?
baharkadirov - специалист
Жестоко е станало.... =D> .....Остава да обясниш,с какво и как си го "нацапал"...
HX_Vextor - специалист
Материала е "специален" , италиански предназначен за стенна щампа . Камъните също са правени с комплект за стенна щампа "shallow dry stack " ,компасът е от щатите и по принцип е подов но се понапънах и го "качихме" на стената .
Оцветяването се прави първо с патинитаща бяла боя , след това има черна , която леко е отмита на места ,след това добавих малко златен перлен прах ( той по принцип е предназначен за оцветяване на декоративни епоксидни смоли ) и накрая има сийлър който е сатен(50% гланц)
Илиян Илиев™ - майстор
Може ли малко повече подробности за материала и начина на обработка за постигане на ефекта преди боядисване?
HX_Vextor - специалист
IDEAL WORK s.l.r. така се казва фирмата в италия . Материала се казва IDEAL WALL и се продава в чували по 20 кг . Разбърква се с вода и се нанася на стената . Различните текстури изискват различна дебелина около 15 кг са нужни за 1 кв. м. при 1 см. дебелина ....

Текстурата може да е готова например камъни ,тухли или т.н. или просто нанасяш дебело и започваш сам да дълбаеш и твориш

Тема "По-различна стена в коридора..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: