• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
manobg - специалист
Аз да използвам темата да питам дали някой знае в БГ да се продава подобен шаблон.

http://www.amazon.com/A-M-Leonard-Rando ... 708&sr=8-1
velsi - Почетен майстор
А защо трябва да се продава? Не можеш ли просто да си го направиш? Не изглежда сложно.
HX_Vextor - специалист
http://www.calicoproducts.com/Details.c ... ategory=30


имам такъв комплект ама е за щампован бетон бетон ..а като гледам ти търсиш нещо да ги правиш парче по парче ?
HX_Vextor - специалист
The_FAN написа:
Мен ме интересува какъв е материала от които се правят калъпите и дали може да
се намери у нас. А също и технологията за работа с него
да може да си ги правиш сам ... материалът е на двукомпонентен силикон . Продава се на разфасовки от 2 по 20 кг или 2 по 200 .... 2 по 20 кг струва от 300 до към 500 лева на различните фирми и с различно качество. За комплект годен за щапмпован бетон ти трябват около 10-тина парчета с размер над 60х60 , а за тях около 80-100 кг силикон ... така че не се занимавай с глупости (готов комплект е около 2000 лева но е готов за работа и всичко пасва идеално)
bulchat - напреднал
velsi написа:
А защо трябва да се продава? Не можеш ли просто да си го направиш? Не изглежда сложно.
Не е сложно, но ако не знаеш какво правиш ще ти излезне доста скъпо. Знам го от личен опит, макар и да имах представа какво правя... :-D

За другите, които задаваха въпроси.
Това нещо се казва щампован бетон, а калъпа не е калъп, а щампа за бетон. Както каза колегата по-горе, цените на килограм силикон са такива, в зависимост от качество, цвят, твърдост на силикона, а самата щампа ще струва в зависимост от използваните килограми двукомпонентен силикон.

Общо взето 2-те водещи фирми за продажба на принадлежности за щампован бетон са "Декобет" и "Салмеро"

Ако някой е решил да прави щампа само и само да си направи няколко квадрата ще го посъветвам да се откаже и да потърси майстор, който ще му свърши работата със сигурност, а такива в интернет по обявите има стотици.
rockwall - майстор
това на снимката горе с извитата пътечка НЕ Е ЩАМПОВАН БЕТОН, а е отливка от форма

вижда се ясно че фугите не са само изкопани, а са истински
rockwall - майстор
някой няма ли вече да си поръча щампи
  • 1
  • 2

Тема "изкуствен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: