Работа с гипскартон за напреднали.
kirofabv - специалист
Не знам дали това е най-правилния подраздел, но ще рискувам :)

Имам перфектно място в единия коридор за дрешник. И ми се струва доста лесно да спретна един дрешник там от картон.
Въпроса ми е рафт от плоскост примерно 1.5м на 0.6м какво натоварване би издържало без да се огъне или скърши? А, и въпроса с вратички, пантички... как се закрепят такива чудесии за картон и въобще става ли?
rockwall - майстор
защо трябва да е от картон и за каква ниша става въпрос

аз бих направил рафтовете и вътрешността от ламинат, а ако се налага да има и картон на лицето или някъде другаде, не бих го и ползвал за носеща конструкция

имам един 5 крилен, който скоро трябва да се сменя, но мястото е такова, че няма как да го направя на дрешник с картон отвън - иначе и аз мисля подобни неща, но на КГ не бих разчитал да носи (освен ако не е хванат на винкели де)
marto - специалист
kirofabv написа:
Не знам дали това е най-правилния подраздел, но ще рискувам :)

Имам перфектно място в единия коридор за дрешник. И ми се струва доста лесно да спретна един дрешник там от картон.
Въпроса ми е рафт от плоскост примерно 1.5м на 0.6м какво натоварване би издържало без да се огъне или скърши? А, и въпроса с вратички, пантички... как се закрепят такива чудесии за картон и въобще става ли?
Става перфектно!!
Натоварването е относително...зависи от монтажника :-D може да е 5кг може и да е в пъти повече
Пантите за картона няма да държат но за профилите зад него ще са "бетон"
Съвета ми е да се посъветваш намясто с майстор,да ти даде съвет къде ще е най-удачно да сложиш
"греди" които да укрепят и уякчат рафтовете
kirofabv - специалист
С винкели няма да е зле. А ако имам конструкция от винкели кое би било по-подходящо от ГК за направата на такова нещо?
rockwall - майстор
ламинирано ПДЧ

Тема "Дрешник от картон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: