Работа с гипскартон за напреднали.
rockwall - майстор
Моментът ще държи, но ако сметнеш колко по-скъпо ще е ....
Последна промяна от rockwall на вт окт 25, 2011 9:15 pm, променено общо 1 път.
marian1 - майстор
Горкичкият... ма ти си производител бре колега, не си нещо друго - тия с химикалките не са като тия с практиката... погледни първо тук http://www.bg-mamma.com/index.php?actio ... le;id=3996 , после тук http://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0 ... 6046822708 след това спамаджиите не са добре приемани никаде, а ти както гледам си и хейтър, изгони всички от темата.... жалък си и с това лепене с циментово лепило върху гипс надскочи се! ..... видя ли къде куцаш....специалисте! :lol:

П.С. Чудя се къде ли са модераторите с този линк към сайта на специалиста? - това сега реклама ли ще му правим - как само той бил многооооо във всичко....боже комплексииии.... и ако не му отговориш, ще вземе и да си повярва! ПФУ!
rockwall - майстор
Никъде не съм казал на някого да лепи с циментово лепило върху гипс.
:axe:
Последна промяна от rockwall на вт окт 25, 2011 8:21 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Дано само да почистят тази тема, а да не я пращат към кошчето. Аман от дървени философи.
rockwall - майстор
[quote="jekasus"]Дано само да почистят тази тема, а да не я пращат към кошчето. Аман от дървени философи.[/quote]

напълно съм съгласен, аз почистих малко
ArturDent - Почти Безобиден
От няколко дена са каня да отговоря, но ето специално сега за rockwall:
Прави ми впечатление, че повече пишеш и по-малко четеш. А и забелязвам една омраза към конкурентите. Които аз не съм посочил!
- Написал съм приоритетите по степен на важност! Справка - първа страница.
- Да знам, на кого са тухличките и че ми се продава и въздуха за фугите, и това при условие че знам колко тежат. Въпреки това ми харесват много повече от твоите произведения! Просто съм се въздържал от коментари на твоите снимки.
- За боята варова или блажна съм дал снимка и линк - поне можеше да прочетеш!
- За паркета - не е все едно дали ще падне прах или лепило върху него.
- Летвичките - те няма да останат. После ще се фугира. А линията молив, няма ли да се скрие от твоето лепило?
- ПУ пяна - става въпрос за пяна, която не се разширява, прочети малко. Няма нужда да стои 3 дена... Абе попитай Google.
- Лепилото на Момент - ами останаха ми 10-на тубички, от други процеси. Демек първите 10 са ми абсолютно безплатни. Може и да ми излезе сметката...
- ....

П.П. От написано от теб разбирам, че трябва да си купя от теб, ти да ми направиш монтажа, по твоята технология. Няма други варианти и производители... !?
jekasus - майстор
ArturDent написа:
Имам останало монтажно лепило на Moment. Ще мацна две три тухли на стената и след 24 часа ще се опитам да ги изтръгна. Ако усилието е достатъчно голямо, ще карам така.
Проба направи ли ? Че и по-евтини "течни пирони" държат на боя.
ArturDent - Почти Безобиден
Не съм още, може би другата седмица. Тухличките пристигнаха вчера.
Естествено ще докладвам за резултата.
chapara - майстор
ArturDent написа:
Не съм още, може би другата седмица. Тухличките пристигнаха вчера.
Естествено ще докладвам за резултата.
Добре ще е и за други потребители ,а и за нас :wink:
rockwall - майстор
Прави ми впечатление, че повече пишеш и по-малко четеш.
Напротив - даже специално във връзка с тази тема получих похвала, че съм ти отговорил доста подробно.

Никой не е задължен да харесва всичко. Тухличките са хубави и ако ти пък се зачетеш, ще видиш че единствената ми забележка е към продажбата на фугата ... а не към продукта.
Разбира се има и други неща, но не им е тук мястото.

- За боята варова или блажна съм дал снимка и линк - поне можеше да прочетеш!

1. Прочел съм, но PVA-VEOVA copolymers не е нито едно от двете, а ти можеш да отговориш с една дума - все пак си видял какво покритие прави на стената ти.
Отделно - линкът е на английски, а БГ знаменцето вади следния надпис THIS LANGUAGE IS UNDER CONSTRUCTION. . Явно знаеш, че съм полиглот :supz:

- За паркета - не е все едно дали ще падне прах или лепило върху него.

Все едно е, ако е покрит добре, а прах може изобщо да няма, ако циментовото лепило се бърка навън. Виж, ако падне пяна на непокрит паркет, може да стане зле - прав си.

Летвичките - те няма да останат. После ще се фугира.
Естествено че няма да останат - предложих вариант в който не се фугира допълнително цялата стена, а фугите се изпълват с материал, още по време на лепенето, като после само се допълва, ако някъде е нужно.

Лепенето на фуга се прави по-лесно с циментово лепило, защото в този случай имаш контрол над гъстотата на лепилото - ако натоварването изисква по-гъста смес, можеш да я сгъстиш и тухличките ти да висят по стената, докато при пяната и другите лепила не можеш да променяш вискозитета. Разбира се, ако имаш пяната с точната гъстота, това предимство отпада.

В тази връзка - ако си спестиш "цапането" както явно приемаш лепенето с циментово лепило, после няма ли да стане същото, след като се фугира с циментова фуга или ще ползваш пяната и за фугите?

А линията молив, няма ли да се скрие от твоето лепило?

Няма, защото линиите са няколко една над друга и дори да лепиш върху линия, горната, която още не си покрил с лепило, те води

А ако е линия от лазер пък и този проблем отпада http://img341.imageshack.us/img341/7163/dsc0688844.jpg
Това на снимката е монтаж при монтиран ламиниран паркет и стени с латекс - след монтажа, мястото пред стената беше най-чистата част от апартамента, който все още беше в довършителна фаза

ПУ пяна - става въпрос за пяна, която не се разширява, прочети малко. Няма нужда да стои 3 дена...

Знам за какво става дума и не съм казал, че тухлите на стената ще стоят 3 дни, а че паната с мостри най-вероятно стоят така - поне моите стоят 1 ден.

Лепилото на Момент - ами останаха ми 10-на тубички, от други процеси. Демек първите 10 са ми абсолютно безплатни. Може и да ми излезе сметката...

Ами можеше да започнеш с това, вместо да се чудим какво да ти препоръчваме, нали?
Здравейте, предстои ми монтаж на декларативните тухли показани по-долу. Трябват ми съвети.....Някакво монтажно лепило - май с него ще стане най-чисто но и май най-скъпо?
Ако имаш безплатен вариант или много по-евтин и има шанс да работи - той винаги е най-добър.

От написано от теб разбирам, че трябва да си купя от теб, ти да ми направиш монтажа, по твоята технология. Няма други варианти и производители...

Никъде не съм предложил да правя монтаж. Монтаж правим, само когато клиент много настоява, не ни е основна дейност, а и винаги даваме подробна инструкция за монтаж. Кадърните майстори, занимаващи се с фаянс и теракота се справят отлично и без тази помощ.

Както виждаш, още от началото на темата е ясно, че не си купил мои тухлички, че няма да лепиш мои и вече е ясно и че не харесваш моите и въпреки това се опитвам да съм полезен, така че реакцията ти е най-малкото ... проява на лошо настроение.

Разбира се има и други производители, и други технологии ... Моите мостри също са залепени върху ламинат (или МДФ) с лепило, което не е циментово (не еточно с тази пяна, но е подобен продукт).

Сподели какво си направил!
Опитът ти ще е полезен за всички - включително и за мен.

Успех!

Тема "Как да залепя декоративни тухли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: