• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
failure - специалист
Здравейте,
Моля за мнението на специалистите - възможна ли е направата на елемента от снимката от гипсокартон? Как се държи за стената без подпора? Подобна конструкция би ли издържала 50 тина кила товар?

Прикачен файл

Interior-Design-Ideas-Screensaver.jpg
Pooh - майстор
Да, може да се направи от гипсокартон, но за 50кг. ще трябва допълнително укрепване на конструкцията - по-скъпи профили (UA) и по-сериозно анкериране (захващане към стената).
cybersas - специалист
Много сложно с ГК, а и ще се цапа неимоверно - долното е рафт все пак. Според мен стъклопласт и те така.

Ето ти примери - първите из гугъл - не съм поръчвал - картинките разгледай.

http://www.elzadesign.com/produkti-3/%D ... 0%BD%D0%B5
failure - специалист
Благодаря за отговорите, разубедихте ме да го правя от картон-макар че е страшно ефектно :sad:
rockwall - майстор
ами направи го, но не слагай плазмата върху него, а на стената - предполагам, че това са 50 те килограма
sas_88 - напреднал
failure написа:
Благодаря за отговорите, разубедихте ме да го правя от картон-макар че е страшно ефектно :sad:
Мен обаче много ми допадна и ще го направя.
rockwall - майстор
sas_88 написа:
Мен обаче много ми допадна и ще го направя.
ама с извивките, които не съвпадат с ъглите на тавана, нали ?
sas_88 - напреднал
rockwall написа:
sas_88 написа:
Мен обаче много ми допадна и ще го направя.
ама с извивките, които не съвпадат с ъглите на тавана, нали ?
Тя е само една,трудничко ще е да я направя но ще се постарая.Иначе се разваля малко визията.

Така като гледам снимката е компютърна симулация,може ли някой ако има снимка на таван с такова осветление да постне ,че ми е малко тъмна индия.
rockwall - майстор
под топките отдясно има още 2 извивки, които, отгоре на всичко, трябва да станат перфектни, защото се виждат

И ДА картнката е компютърна и от доста време се търкаля в интернет, нооще не съм попадал на реализацията

може и никой да не е пробвал още
boceto84 - помощник
Здравейте колеги,този проект е реализиран успешно от нас преди около година.Не се получи точно като на снимката заради неподходящият терен за изява.Дано успея да кача снимки на това което се получи,в комбинация с опънат таван
П.П. До колкото с цапането,проблема го решихме с една разновидност на венициянската мазилка,която е с мраморен ефект

П.П.Ако имате интерес може да посетите и страницата ми в фейсбук.Ще се радвам да разгледате и останалите проекти
http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/vipinveststroi

Прикачен файл

частен дом 4.jpg
частен дом 4.jpg (36.63 KиБ) Видяна 10743 пъти

Прикачен файл

частен дом 2.jpg
частен дом 2.jpg (24.01 KиБ) Видяна 10743 пъти

Прикачен файл

частен дом3.jpg
частен дом3.jpg (29.36 KиБ) Видяна 10743 пъти

Прикачен файл

частен дом.jpg
частен дом.jpg (25.1 KиБ) Видяна 10743 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Възможно ли е да се направи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: