Работа с гипскартон за напреднали.
Pooh - майстор
6osi6 написа:
Случаят не е единичен. Това са елементи, които не стоят отделно, лепят се примерно на тези места
http://prikachi.com/images/196/4422196U.jpg
и не са нужни никакви шаблони и толкова оформяне и шпакловане, както ще е при картона.
Лепят се, ако вече има готова основа, като показаната на снимката, аз питам за заместител. И само да спомена, че въпросния заместител, трябва да може да носи цялата фигура. Помислете си малко колега, как точно ще изглежда и тогава кажете, дали можем да минем без гипсокартон.
6osi6 - майстор
Тани написа:
виждал ли си широки 40 см такива профили , които могат да се огънат по картона? Мненията ти явно се основават на предположения , а не на опит!
Дрън, дрън, дрън, тук обичате да се заяждате с повод и без повод. Лепят се върху картона и ако имаш проект ще ти ги изрежат по размер огънати, прави, в каквато искаш форма, но ще са малко по-скъпи.
6osi6 - майстор
[/quote] аз питам за заместител. И само да спомена, че въпросния заместител, трябва да може да носи цялата фигура. Помислете си малко колега, как точно ще изглежда и тогава кажете, дали можем да минем без гипсокартон.[/quote]

За заместител не знам. Тук форумът е "Декоративни елементи - колони, трегери, сводове", не е конструктивни елементи и цялостни конструкции, което го разбирам като завършващи елементи. Затова предлагам някакво евтино и лесно решение каквото предполага форум като този, а не да си купиш машина за огъване за 270 лв, за да направиш 2-3 стаи, след като може да се огъва и с бодливо мече.
Pooh - майстор
6osi6 написа:
За заместител не знам. Тук форумът е "Декоративни елементи - колони, трегери, сводове", не е конструктивни елементи и цялостни конструкции, което го разбирам като завършващи елементи. Затова предлагам някакво евтино и лесно решение каквото предполага форум като този, а не да си купиш машина за огъване за 270 лв, за да направиш 2-3 стаи, след като може да се огъва и с бодливо мече.
За да сме точни, форумът е "Направи сам", "Декоративни елементи - колони, трегери, сводове" е подсекция на секцията "Сухо строителство", а темата е "Огъването на гипскартон12,5 вече е лесно". Ако си бяхте пуснали тема "Завършващи елементи от EPS", тогава можехте да негодувате срещу мненията, противни на Вашето.
В момента Вие предлагате неподходящи решения на неподходящо място. Дали ще се направят 2-3 или 200-300 стаи е лично решение, както и покупката на който и да е специализиран инструмент, като винтоверт, лазерен нивелир, "жираф" за шлайфане и т.н. В конкретната тема се предлага НЯКАКВО решение, а се оказа, че Вие даже и заместител не предлагате. Нямате друг довод, освен "скъпо е". Дали ще ни излезе по-евтино да използваме стиропор?
6osi6 написа:
Дрън, дрън, дрън, тук обичате да се заяждате с повод и без повод.
До момента в тази тема, само един човек се заяжда без повод, без доводи и изглежда и без практически опит ... кой ли е той?
6osi6 написа:
Лепят се върху картона и ако имаш проект ще ти ги изрежат по размер огънати, прави, в каквато искаш форма, но ще са малко по-скъпи.
Излиза, че не е толкова евтино това решение. Каква е все пак цената, за да не сме голословни и като база за сравнение?
6osi6 - майстор
М, да, кой ли е? Започна се с посочване на правописни грешки. Това да не е образователен форум по български език? Грешките често се срещат, но се вижда само моята. После и буквата - удебелена и оцветена в червено. Така за всеки случай, щото който чете може да недовижда или пази Боже да е пред ослепяване. Откъде знаеш кой има практически опит и кой няма, след като не познаваш човека на който пишеш и за Тани се отнася същото, като писа, че мненията ми се основавали само на предположения, а не на опит. Без да подозирам, попаднал съм на неформална сбирка на безработните гадателки:rock:
6osi6 - майстор
[/quote] Каква е все пак цената, за да не сме голословни и като база за сравнение?[/quote]
База за сравнение спрямо какво? За десет лева ще направиш ли 4 м. борд с радиус 4 см :finga:
Тани - модератор
Проблема е , че ние говорим за направата на бетонна колона , която да носи сградата , а ти говориш за мазилката ѝ . Дори се опита да кажеш , че няма нужда от колоните , защото така или иначе няма да се виждат , а само мазилката ще се вижда! Това дали е само правописна грешка ? Дали разбираш от нещата , за които говориш? Ние тик си говорим за основата на фигурите , а ти говориш за крайни покрития!
Pooh - майстор
6osi6 написа:
База за сравнение спрямо какво? За десет лева ще направиш ли 4 м. борд с радиус 4 см :finga:
Мдааа, определено сбърках, пишейки в уважителна форма, белким се окаже отсреща нормален събеседник.
База за сравнение за това дали и колко скъпо решение е огъването на гипсокартон с някаква механизация. Въпреки, че ти не даваш алтернатива на огъването. Почни да осъзнаваш за какво се говори в темата /поне преди да я оакаш/
Може и много под 10лв. да излезе подобна операция - гипс+шаблон=всякакви линейни оформяния на бордове, корнизи и др.
Неграмотността според теб трябва да се поощрява ли? Поне да беше строител, та да можеше да се оправдаеш, но ти каза, че се занимаваш само любителски. А мнението, че нямаш понятие от материята се доказва непрекъснато с коментарите ти - без да подозираш, си попаднал на неточното място да се правиш на оригинален. Опитах се да го обясня, но ти май не схвана главното - когато се огъва гипсокартон, в голям процент от случаите, той има и носещи функции. Сега последно не разбрах какво защитаваш - против показаната машина ли си, против гипсокартона като цяло ли или си против, просто заради принципа на троленето?

За мен ти си чиста проба трол и доколкото си правя труда да отговарям, то е за хората, които ще четат и може да приемат думите ти едва ли не като нещо сериозно. Та спести си коментарите и емотиконите - не си ми интересен вече.
6osi6 - майстор
Обаче "Pooh" рано е станал да се запише в манифестацията:rock:
Тани има една грешка в първото изречение "Pooh", няма ли да му обърнеш внимание!?
Като казваш, че правиш закръглени бордове и други неща със шаблони, при това на добри цени защо не оставиш телефон да знаят хората които четат на кой да се обаждат когато имат нужда?
Инвестицията в тази машинка не е лошо нещо, само където от първа страница не се разбира какви са възможностите за огъване в радиус.
leonardo_vd - модератор
Щом толкова го рекламирате, пратете ми една мостра /подарък/ да видим колко е ефективно и ако наистина действа клиенти ще се намерят.
Ако няма друго какво да кажете мисля да я заключа таз тема, защото ми намирисва на КОМЕРСИАЛ :butthead:

Тема "Огъването на гипскартон12,5 вече е лесно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: