Работа с гипскартон за напреднали.
Мартин Цветков - напреднал
Здравейте колеги!
Може ли да попитам по опитните да ме упътят към някой добър импрегнатор за тухли.

Проблема ми е следния. Миналото лято трябваше да си реновирам пръстена около кладенеца. Кладенеца е от суха зидария, но горната част е била изливана някога преди 10000 години с тлакъв пясък и с времето се разпадна. (поради липса на подръжка от стран на баща ми и дядо ми). Бутнах до камък подобието на бетон което беше останло, а отгоре си праснах един бетонов пръстен. Реших да си направя и една малка водна площ, която е точно до кладенеца. До тук добре, обаче тъй като имам малко по-различен вкус към някои неща реших да "облицовам" бетоновия пръстен и да направя канта на водната площ с тухли. За жалост по 30 ината склада за строителни тухли никаде ненамерих клинкерни (градински) тухли, които са устойчиви на атмосферните условия. В интерент има 1-2 фирми за такива но по складовете няма от тяхната стока а, а от производителя е майка си и баща си.
Прибягнах на алтернативата от старите цели тухли единички (които за мен са хубави поради по автентиянич си вид) , но все пак тухли 2 -ра ръка при това от не най-добре изпечените тухли си екофти работа. И все пак направих нещата.... уви обаче тая тежка зима буквално ми разказа играта с тия снегове, защото повечето от тухлите се понапоиха с влага съответно започнаха да се ронят (нямах възможност да ги импрегнирам есента преди снеговалежите, а пък и честно казано нз какъв импрегнант би бил подходящ !!!
Ясно е че ще трябва отново да си поиграя с подмяната на поразрушените бройки, което ще ми едоста тегаво, но все пак като съм се хванал искам да си свърша "обекта", така че ако някой може да даде мнение ще съм благодарен.
Утре ще се опитам да приложа снимки, защото след тия мои словоизлияния едва ли съм останал много разбран :D

Хайде бре колеги дайте поне едно мнение :(
kam34 - специалист
Със силиконов импрегнатор Боросил например http://www.boro-bg.com/articles.php?ArticleGroupID=15
preslav - майстор
Вчера купих грунд АКРОЛ - поне по описание е точно това, което търсиш. Утре ще го ползвам като основа преди полагане на хидроизолационна паста - отзивите ще са по-късно, но по мнението на мой приятел работещ с тези продукти резултатите са отлични. Понеже имам брошури само на хартия ще ти предложа два И-мейла за да си зададеш въпросите към тях, а после да споделиш дали си доволен.
Цена за литър 2 лева, разходна норма 100-160 гр./квм, предполагам за втора ръка ще е под 80 гр. След изсъхване е прозрачен.
office@akrol.bg
office@lorka.bg
GSM 0885 078 017 - телефонът е актуален - ползвах го преди 2 дена.
Надявам се да съм ти бил от полза!

Тема "Импрегнатор за тухли единички при атмосферни условия ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: