Работа с гипскартон за напреднали.
Здравейте!НОВ САМ ВЪВ ФОРУМА И НЕ СЪМ СЪВСЕМ СИГУРЕН ДА НЕ ЗГРЕША ПРАВИЛНИКА. ИНТЕРЕСУВАМЕ Как да ЗАЛЕПЯ СТЕРИОПОРНИ ПЛОСКОСТИ НА БЕТОН ЗА ТАВАН НА ХОЛ)
stiv1961 - майстор
kala4nik написа:
Здравейте!НОВ САМ ВЪВ ФОРУМА И НЕ СЪМ СЪВСЕМ СИГУРЕН ДА НЕ ЗГРЕША ПРАВИЛНИКА. ИНТЕРЕСУВАМЕ Как да ЗАЛЕПЯ СТЕРИОПОРНИ ПЛОСКОСТИ НА БЕТОН ЗА ТАВАН НА ХОЛ)
Да беше прочел първо ,,правилника" :?
VLADO66 - майстор
'Стериопорните плочи' колко са дебели?Писането с главни букви означава викане.
masterval - майстор
Почисти и грундирай бетона, налепи стиропора с лепило за топлоизолации, лепи на топки, дюбелирай тук-там. Разминавай листовете. Шпакловай с мрежа.
Не е толкова лесно!
От четене на правилници се затъпява.
От писане на такива - неам думи...
Изкам да уточня че това са декоративни плоскости от стериопор .можели направо на бетона със лепило и какво
stiv1961 - майстор
masterval, като гледам подписа ти сигурно си се метнал на баща си :-D
kala4nik, моите ги лепих със силикон като този от снимката. Действай :)
А, ето ти и пример за полагане на силикона по плоскостите
http://www.nika.bg/montajno-lepilo/676- ... 300ml.html
най- долу на страницата.
Нанасяш, залепяш плоскостта на тавана и след 14 секунди пускаш :-D , ако не падне :-D продължаваш по същия начин :partyman:
masterval - майстор
Става и с бира, естествено, щом са декоративни "пана", които тежат по 30 грама. (Дали си чувал за баварския метод за оценка на бира с кожени гащи?)
А това, което си кръстил "силикон", е монтажно лепило. То си пише, ама кво ли разбираме ние? Наздраве. :lol:
Благодаря Ви за мненията и още интерисуваме със каво да боядисам плоскостите , латекс , фасаген , или друга подходяща боя
shotik - майстор
Аз мисля ,че не само лепилото е важно,а и последователността на лепене,от къде трябва да се почне,трябва ли да се разчертае предварително и т.н.Аз съм виждал някъде материал за това ,но не го намерих.
Трябва да се разчертае тавана със средна линия и да се лепи симетрично,защото не всички тавани са с кратни размери на плочите и накрая което е резано ,се покрива с ъглови профили.
Може и лампа ,която е на средата да се вземе за база и от нея настрани да се лепи или плоча ,която в средата да се пробие за лампата.
Ако има и други напътствия,който знае да ги напише.
nikogargov - специалист
Аз лично както спомена колегата по-горе хващам средата на стаята където се намира лампата и оттам настрани за да може да станат симетрично нарязани плочи. Ако остане по-голяма фуга пълня с лепилото, а за боядисването използвай латекс фасагена или другите по-специални бои са по предназначение ;) Успех....

Тема "Как да ЗАЛЕПЯ СТЕРИОПОРНИ ПЛОСКОСТИ НА БЕТОН ЗА ТАВАН НА ХОЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: