Работа с гипскартон за напреднали.
gvasilev - помощник
torbalan написа:
Ако вярно са трегери отгоре, от колона до колона обикновено разстоянието е 6 метра...
Не съм сигурен, че са трегери, на такива мязат. Две метални релси са, засичат се под буквата Г една в/у друга. Разстоянието от "колоната" до стените е 3м от едната страна и 1.5м от другата. Според една приятелка, архитект, това не носи. В апартамента над моя, такава колона, стена - няма! Въпросът е, какви са тея метални релси горе...
ebahti - майстор
gvasilev написа:

Няма колони, прав си. Най-вероятно е носеща. Ще пробвам да я изидам на ново или да я понамаля.
Ако зида е бил 25 см. и на горния етаж има на същото място такъв зид - ич не е на добре работата.Земи 1,2 шпризи и подпри плочата временно
gvasilev - помощник
ebahti написа:
gvasilev написа:

Няма колони, прав си. Най-вероятно е носеща. Ще пробвам да я изидам на ново или да я понамаля.
Ако зида е бил 25 см. и на горния етаж има на същото място такъв зид - ич не е на добре работата.Земи 1,2 шпризи и подпри плочата временно
На горния етаж няма нито стени, нито колона. Да не се окаже, че моята колона държи на горния етаж плочата.
ebahti - майстор
gvasilev написа:

На горния етаж няма нито стени, нито колона. Да не се окаже, че моята колона държи на горния етаж плочата.
Едва ли,ако твойта държи горната плоча ,то тогава би требвало и на горната да има същата която да държи погорната и те така...Ама без снимки и чертежче може само да фърляме на боб
torbalan - Дървен философ
абсурдно ми звучи ъгълче от 2 тухли да носи каквото и да е... дори себе си няма да успее да носи, ако не е залепено отгоре :)
gvasilev - помощник
Абе не е точно ъгълче с по две тухли. Като трапец е малко. Ъгъла е подсилван явно. Ето няколко снимки, от които нищо не се вижда. Още не съм свалил гипса изцяло. Ше го сваля, ще кача нови снимки както и снимка на чертежа, който имам от общината.

Изображение

Изображение

Изображение
jekasus - майстор
Аз нищо не мога да кажа , не моя специалност. Но бялото куфарче ми харесва :-D
gvasilev - помощник
Дам, поиграва се покер от време на време :)
gvasilev - помощник
Ето и една снимка на чертежа но на горния етаж:

http://i.imgur.com/Yx370.jpg


Там където съм оградил, се намира въпросният ъгъл-колона.
torbalan - Дървен философ
Е, па то по проект нема нищо там...

Тема "Въпрос за колона от тухли, евентуално носеща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: