Работа с гипскартон за напреднали.
kristian92 - напреднал
Здравейте! Реших да си направя една декорация с гипсокартон с цел да скрия една розетка за комин и тръбата на климатика. В единия край гипсокартона се извива и искам да се слее със стената. След това върху цялото ще сложа тапет, който ще го има също върху остсрещната стена. Та въпроса ми е как да го слея със стената както е на снимките. Само със щапкловката ли? Да сложа един метален ъгъл но обратно и да го разширя? Дайте вие препоръка как да го направя, защото за първи път работя с гипсокартон и не съм много наясно с тези неща. Благодаря!
Прикачен файл:
IMG_3821.jpg
IMG_3821.jpg (47.65 KиБ) Видяна 8935 пъти
Прикачен файл:
IMG_3820.JPG
IMG_3820.JPG (83.67 KиБ) Видяна 8935 пъти
Прикачен файл:
IMG_3824.jpg
IMG_3824.jpg (41.77 KиБ) Видяна 8935 пъти
Прикачен файл:
IMG_3825.jpg
IMG_3825.jpg (45.17 KиБ) Видяна 8935 пъти
Прикачен файл:
IMG_3830.JPG
IMG_3830.JPG (66.61 KиБ) Видяна 8935 пъти
jekasus - майстор
Излишните UD и копчета ги махни, за да не издуват картона.
kristian92 - напреднал
Предполагам говориш за тези късичките, сложил съм ги за якост на конструкцията защото цялата конструкция не е много стабилна. Все пак благодаря за съвета! Ще чакам нещо и по въпроса ми. :)
jekasus - майстор
Като сложиш картона, ще се заздрави.
Ъгъла само със шпакловка, сложи и мрежичка.
kristian92 - напреднал
Предполагам че казваш за сливането само с шпакловка? Благодаря ще видя като сложа гипсокартона дали ще издува много или няма да има проблем. Ще стане ли ако от вътрешната страна издълбая леко за да влезат главите на копчетата? Благодаря за бързия отговор! :)
Чаро - Акълия
Не се занимавай с глупости. Послушай Джек.
Ти си ги направил, какво точно не ти е ясно?
Шпакловаш с фугопълнител, като не забравяш мрежата...

Не разбирам от снимките -само УД ли има или и ЦД-та ми се виждат?
Тоя кабел така ли ще виси там?
kristian92 - напреднал
Да готов съм почти и знам как да продължа. Това са УД-та! Ще помисля може и да ги махна! Въпроса ми беше относно сливането със стената дали просто да запълня фугата и да използвам мрежа или и нещо друго се слага. Сега вече знам какво да правя! Благодаря ви! :) Ще кача снимки като го завърша!

П.П. А да и кабела ще го удължа и ще влиза под бюро. Ще минава по ъгъла на стаята и ще го скрия с нещо. :)
kristian92 - напреднал
Колеги тъй като след като довърших "нещото" бях в САЩ и сега трябва да го довърша. Въпроса ми сега е какво осветително тяло да сложа на мястото което се вижда на снимките че има старо такова? Освен него ще има нощни лампи и над гардероба ще скрия луминисцентна лампа която да осветява тавана. Благодаря ви предварително :)
Прикачен файл:
IMG_0427.JPG
IMG_0427.JPG (87.14 KиБ) Видяна 7211 пъти
Прикачен файл:
IMG_0428.jpg
IMG_0428.jpg (54.21 KиБ) Видяна 7211 пъти

Тема "Сливане със стената на огънат гипсокартон. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: