Работа с гипскартон за напреднали.
stancho123 - специалист
Така направих си стаята ,тавана с гипскартон и скритото лед осветление и луничките.
Искам по средата да сложа изкуствен камък ,с какво трябва да го залепя?
Отдолу е варо-пясъко-циментова мазилка грундирана ,отгоре кнауф ротбанд шпакловка ,после грунд и финишна шпакловка ,която е изгладена и отгоре пак е грундирана.
Трябва ли да срагам желязна мрежа от тази с големите дупки ,която да закрепя с анкери?
Стената е доста голяма ,по средата ще е телевизора ,ще го направя тип като на чертежа ,разбира се ще е по симетрично ,просто го метнах на бързо :)
Прикачен файл:
kamani.png
kamani.png (21.72 KиБ) Видяна 16877 пъти
stancho123 - специалист
А и още нещо ,ще го правя нещо такова
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... AQ&dur=422
И се чудя ,отгоре върху гипсокартона имам лунички по 35W 4броя на разтояние 1метър ,пада се ,че над телевизора имам 2лунички ,който му се падат в двата края ,гадно ли ще се вижда?
Ето така ми се падат ,както тук
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0 ... B600%3B350
Ако е вечерно време и лампите са загасени се чудя как ще изглежда?
jekasus - майстор
viewtopic.php?f=51&t=41266
Тук се вижда мрежата и начин на закрепването и към стената.
stancho123 - специалист
С лепило за плочки ли трябва да ги залепя?
Камъните са същите като от темата.
Какво мислете за въпроса с луничките над телевизора ,освен да сложа лед лунички по 1W? :?
И как слагам лайсните долу между паркета и стената ,като е ту е изпъкнал ,ту е навътре камъка?
Marisan - специалист
Здравейте,
Бихте ли уточнили с какъв материал сте шпакловали? Интересува ни също така и използвания от Вас грунд?
stancho123 - специалист
Мазилката беше доста ронлива и като минеш с ръка върху нея чак падаше.
1 Почистих с мопса стените и после с прахосмукачка.
2 Минава се с грунд кнауф хафт грунд доста обилно ,така да се види че е попило-един синкаво зелен.
3 Ако е необходимо минавам пак.
4 Шпакловам с ръчна гипсова мазилка ротбанд (30кг ,около 14,90лв)
5 Вземам шлайф машината с шкурка 120 и почвам с шкуренето (имам от лидл виброшлайф parkside и съм много доволен ,като му вържа прахосмукачката отвън пада много малко прах)
6 Минавам с мопса пак и после с прахосмукачката с приставката за под ,като съм я почистил.
7 Финна гипсова шпакловка
8 Шкурене
9 Грундиране с един бял на цвят грунд ,забравих му името.
10 Нанасяна на покритието ,било то боя ,латекс и др.
В момента малко съжелявам че шпакловах където ще са сега камъните ,но жената ми каза вече след като го направих ,че иска камъни.

Сега и още няколко въпроса от мен към камъните.
Взех си от бриколаж за 13,99лв 10квадрата
Тотал 180лв с още някой неща.
После в стройтелния сектор още 46лв...за арматурната мрежа и ръкавици ,бъркалка ,брекети...
Как да започна лепенето?
На пода ще имам ламиниран паркет и ще надигне към 2см ,като паркета ми е 8мм останалото изолация.
От къде да започна от съвсем доля нагоре и ще ми се получи най-вероятно най-горе половин камък и ще си личи или да сложа една летна отдолу и после да режа посления най-долу камък?
И как да сложа после лайсната за паркет за да не се вижда ъгъла между стената и пода ,като камъка е вънка вътре...
И ако се получи вънка вътре то няма да мога да сложа паркета до край и това значи ,че ще е най-добре да оставя най-долу реда с камъни и да го залепя след като има вече камъни... :?
Или да почна с първата плоскост от страната на камъните ,за да я доближа максимално близко до камъните :?
ebahti - майстор
Мрежа се слага само когато се налива зад камъка, и камъните се фащат за мрежата с неръждаема или медна тел . Когато се лепят камъни е достатъчна само здрава основа , добро лепило и малко опит... казах [-(
stancho123 - специалист
А долу за паркета и за лайсните нещо ще кажеш ли? :?
ebahti - майстор
stancho123 написа:
А долу за паркета и за лайсните нещо ще кажеш ли? :?
Ми те вариянтите са 2 , или режеш паркета по камъните, или слагаш паркета и режеш и редиш първия ред камъни в/у паркета..... преценявай на място кое ти е по лесно......

Тема "Лепене на изкуствен камък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: