Работа с гипскартон за напреднали.
VLADO66 - майстор
Мармоз,това на снимката е цепен камък и се реди легнал,така че са видими челата на камъка.Цената на камъка който продават по борсите е за широката страна.Това което си обяснил е за окрайчен/формован/ камък.
stenmark - специалист
Galin56 Би ли споделил колко струва "камъка" който си качил.На мен лично ми хареса,но зависи от цената.Защото ако е по-скъп от естествения/рязан и дялан/ тогава не знам какво ще е предимството му.
marmoz - специалист
Нека yancho_lud да пусне снимка на камъкът/ните/ с които смята да лепи /ако го е купил или го има,или си е избрал вида му/,но принципа е същият,иска си рязане иначе отиваме на зидария с камък ,а там технологията е друга :)
galin56 - специалист
Абе и аз не знам точно колко струва, виждал съм че го лепят на много места. Близо до нас има склад за гнайс но не съм влизал скоро. Последно кокала беше 5 до 7 лв.квадрата. А на формования между 20 и 30 лв. Но чак пък 18 пъти разлика в цената :shock: Мисля че има някаква грешка.
marmoz - специалист
http://bulgnais.net/%D0%B3%D0%B0%D0%BB% ... %B9%D1%81/
Ето от търасачка "камък за кокъл" кво изкокна
VLADO66 - майстор
Автора трябва да се изясни-глиц зидария ли иска да прави или кокъл :?
galin56 - специалист
Това само за справка на тези които им е интерено.
http://www.i-gneiss.com/productsbg.html
Явно цените не са се променили много от тогава когато влизах в един склад за гнайс в нашия район.
Неформован, неравни плочи(този с нестардантната форма, дето прилича на тези от възрожденските къщи) 6-7-11-12-лв/кв. зависи явно от големината на плочите.
Формован, изравнен (абе направен като по-дебела теракотна плочка) от 22 до 30лв. взависимост от формата, шарката и т.н.
Изрезки за кокали сигурно са и още по-евтини от 6 лв./кв. но тия изрезки кой ще ви ги реди незнам. Ако платите на някой друг за работа, ще ви излезнат по-скъпи и от формованите сигурно. А на мен честно да си кажа не ми и харесва крайния резултат с тия изрезки.
Иначе за тия дето съм ги качил на предната снимка, не съм виждал цена, но не вярвам да е повече от 25 - мах 30лв/кв , но съм ги виждал залепени по гаражи, огради, цокли на къщи и т.н. много красиво става. Има една къща във Враца съм виждал и къщата,гаража, алеята, оградата направени с такъв формован гнайс имитация на кокали в комбинация с врачански камък. Много красив е крайния резултат.
rockwall - майстор
дано не засегна някого, но ще копирам частично свое мнение от друг сайт, за да не го пиша отново.

При планиране на покупка на кокали трябва да имате предвид, че освен за цена на м2 е добре да се сметне колко м2 кокали са необходими за покриването на 1м2 стена,
защото тези квадратни метри са различни, тъй като кокалите се купуват по хоризонтален м2, а се подреждат по вертикален.

Вижте снимката долу. Оцветеното в червено е отпадък, ако всички кокали трябва да са с неравен ръб навътре към стаята.
Ако се ползват и рязаните парчета сметката излиза малко по-добра, но визията ще е друга, тъй като ще има и елементи с равна част, а не само "рошави".

Обикновено кокалите се редят по палетите 1х1м и 1 ред се брои и плаща за 1 м2, но когато се ползва тънката (грапава или изправена) страна, обикновено купен 1м2 не е равен на 1м2 на стената.

Положението е различно, ако кокалите са сортирани, като тогава разликата е по-малка, но пък и цените са различни.

За жалост, в повечето случаи, палетите не са само с елементи с еднаква дебелина, а включват и към 50% от елементи които трябва да се режат.

Успех и пускайте снимки

Прикачен файл

кокали.jpg
yancho_lud - специалист
Извинявайте че се забавих с отговора, но ме нямаше за уикенда. Така, решил съм да правя стената с кокалите от долната снимка. При нас в едно село около Хасково тези кокали се продават за 2.80лв. на квадрат, а ако вземеш цял палет се дават на 2.20лв. Аз мисля да си взема един палет, че стената ми е около 10 кв.м. а чета че има разлика в 1кв. на палет и 1кв. на стената. Приемам абсолютно всякакви съвети относно изпълнението на стената.
Изображение
marmoz - специалист
:) В по горният пост сам ти казал как се реди кокал /тоя дето си го показал е от вида дето съм описал/.Ако има неясноти питаи и колегите ще помагат :)

Тема "стена направена с камък тип кокъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: