Работа с гипскартон за напреднали.
mici - специалист
Предстои ми направата на барбекю, започнал съм основата и мисля за по-нататък. Ще представлява нещо подобно: Искам да го иззидам с тухли единички "декоративно" за да избегна последващо измазване или облепяне с камък или нещо подобно. Как се постига равна фуга навсякъде и как се зида с хоросан без да се цапат тухлите, че после не могат да се изчистят( или се боядисват?). Евентуално отвътре ще облицовам с огнеупорни тухлички. И още един въпрос: комина мисля да го правя от итонг, ще издържи ли на температурата на димните газове?
marmoz - специалист
mici написа:
Искам да го иззидам с тухли единички "декоративно" за да избегна последващо измазване или облепяне с камък или нещо подобно. Как се постига равна фуга навсякъде и как се зида с хоросан без да се цапат тухлите, че после не могат да се изчистят( или се боядисват?). Евентуално отвътре ще облицовам с огнеупорни тухлички. И още един въпрос: комина мисля да го правя от итонг, ще издържи ли на температурата на димните газове?
1.Летви /правоъгълни/ от 5/5мм до 10/10 зависи какво те кефи. :)
2.въпрос - отговор 1. +малко тренинг :)
3.Итонг за комин Не :)
rockwall - майстор
Темата е удачна, за да постна едно видео, което видях отдавна, но не съм споделял още.

Надявам се някой майстор зидар (пък и начинаещ такъв) да си го направи и да го ползва за улеснение.
(не е вълшебен уред и пак си иска ръчичка и умение, но ми се стори интересно)

С него отговарям и на въпроса за декоративната зидария.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9tBJyn_-Bns[/youtube]

Колкото до ИТОНГА за комин - не си правете експерименти.
Качествени тухли четворки или коминни тела са нормалното решение, а и не са по-скъпи.
Огнеупорните тухли СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ на местата, които ще са в пряк контакт с огън.

Успех и пуснете снимки

ето нашето

Изображение

с огнеупорни тухли е само мястото на огъня (камерата). Коминът нагоре е с четворки.
10 години вече пече мръвки
mici - специалист
Е, макар и бавно, завърших барбекюто. За сега се ползува само с електрическа скара, ще слагам газова скара, бутилката - отдолу. Предстои ми да сложа няколко огнеупорни плочки, върху които да се пали "жив" огън

Прикачен файл

IMG_0866.jpg

Прикачен файл

IMG_0864.jpg

Тема "Декоративна зидария" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: