Работа с гипскартон за напреднали.
Ole4ko - специалист
Доста рових из дебрите на интернет и открих прословутия калъп за камъни. По долу в линка излиза около 80 долара с доставката. Единственото нещо което се чудя обаче е какъв разтвор е най - подходящ да се използва? теракол и цимент едно към едно ? Трябва да е нещо по мазничко като че ли .. като гледам как се получава накрая :) сигурно е някаква добавка но каква ли... Има доста видове калъпи в Ибей може да разгледате. Просто напишете "decorative concrete" Ако някой отгатне да казва мисля да го поръчвам :)

http://www.youtube.com/watch?v=FJQBY9ixTiQ

http://www.ebay.com/itm/New-Random-Ston ... 416f25a2d4
ebahti - майстор
Заради такива калъпи се регистрирах тука преди време,е-не ги открих,ама по добре късно отколкото никога. :partyman:
rockwall - майстор
Това не е калъп, а щампа и за да се постигне добър ефект ти трябва целия комплект
Цената е добра, но има и доста боклуци в нета - дано това не е един от тях.
Подобни качествени щампи обикновено са с доста по-висока цена.

Не си казал на стена ли ще го правиш или на под, но и в двата случая имай предвид, че сместта е доста по-различна от теракол+цимент.

През 2007 минахме курс за системата и пластичността й е такава, че може да държи купчина с дебелина 6-7 см залепена към стената.
Отделителите, които ще позволяват да се отлепи гумата от сместта също са важни.

Снимката отдолу е нещо, което правихме през 2007.
Максимално тънко покритие върху OSB плоскости, за да могат да се сглобяват на щанда.

Прикачен файл

wwwwwww.jpg
wwwwwww.jpg (85.32 KиБ) Видяна 21179 пъти

Прикачен файл

www.jpg
www.jpg (57.74 KиБ) Видяна 21179 пъти

Прикачен файл

щампа.jpg
щампа.jpg (48.01 KиБ) Видяна 21179 пъти
Ole4ko - специалист
Живея в къща с голям двор в който правя още една къща... Тази идея е добра и за под и стени би ми влязла в употреба доста добре. Интересува ме сместа каква е само. Относно комплекта има различни видове от 250 до 600 долара, което пак си струва. За качеството може да се гарантира защото продуктите са предлагани от официалния сайт на производителя. Само сместа е в тайна за сега... :)
rockwall - майстор
сместта за под и за стени е различна и лично аз бих се пробвал с тестове само по стените

Ако става дума за под - подовата смес се полага върху вече втвърден бетон, като само придава цвят и релеф.
Цената на покритието не беше ниска и не знам дали ще си на сметка - примерно сравнено с врачански камък.

В случай, че все още няма бетон, е по-добре да щамповаш направо него, вместо след това да добавяш релеф и цвят.
Ole4ko - специалист
Имам бетон по площадките, искара три зимни сезона и взе да се рони. За сега няма да се занимавам с пътеките. Запалих се по тези неща защото исках да си направя цокъла на къщата + отделни елементи от вътрешния интериор с камъни или имитация. Но като става дума за боя и смеси май наистина по на сметка ще е неформения камък. Зависи от цените де... сега главно мисля за стени подове на този етап не
rockwall - майстор
щампованите стени бяха по 40-50 лв/м2, за подовете не знам колко
Здравейте, момчета,

Да побутна тази темичка, понеже съм се захванала да правя изкуствен камък отвън и отвътре на къщата.
По чуждестранните форуми гледам, че масово ползват готови сухи смеси за изкуствен камък и само бъркат с вода и мажат. За България не съм намерила такава готова смес, а само рецепти за изпълнението му с теракол и цимент, цимент, вар и пясък в определени пропорции и прочие.

Въпросът ми е дали знаете да има готова смес на някой производител или поне да ми дадете идея какво да забъркам, за да излезе здраво и красиво - слагат ли се пластификатори, без тях мрежа ли да ползвам или тя е задължителна по принцип, синтетични влакна и т.н.

Хайде, пък като направя пробите ще кача снимки :)

Благодаря.
sstefanov - майстор
Защо не естествен камък?

Тема "Имитация на камък ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: