• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
kikoko - напреднал
Ето и един монтаж съвсем пресен !

Прикачен файл

HPIM17781.jpg
Mitbull - специалист
Дърво ли е?

Искам да направя това върху тухлена стена:

Изображение

Ще стане ли ако просто захвана дъски и измажа и варосам между тях, или има някаква тънкост?
zmiori - специалист
Набързо ми идва следната идея. Разходи се из града в който живееш и виж къде се събарят стари сгради. Помолисе както трябва на някой работник и се сдобий с мечтаната греда. От там отиваш на дърводелец да тия разцепи или ако е много голяма да свали от нея 2 "капака" с нужната дебелина. Прибирашче в къщи пращаш булята на "малдивите" а ти като съвестен съпруг през това време прескачаш комшииката 2-3 пъти и чак след това разчартаваш мястото за гредите. Събаряш мазилката м/у чертичките залепяш разбичената греда с монтажна пяна за тухлите и след поредния тур до комшииката замазваш около гредата.
Мого е важно да редуваш работата с посещение на комшииката, иначе няма да стане я хубаво я здраво абе все гадости общо взето.
Успех.
А за "албенис" може да теглиш 2-3 ръце лак на добре почистената греда.
kikoko - напреднал
Така направихме и ние !
Браво за съвета !
rockwall - майстор
Ако пък не искаш да се занимаваш с лакиране през няколко години - може и нещо такова

Изображение

Елементът е с дебелина макс 2см, устойчив на влага и дървояди и е точно копие на стара дъска.
Лепи се с циментово лепило върху тухлите
kikoko - напреднал
Къде го чукаш,той къде се пука !
Да не би ,да намираш някаква допирна точка с нашата греда ?
VLADO66 - майстор
kikoko написа:
Къде го чукаш,той къде се пука !
Да не би ,да намираш някаква допирна точка с нашата греда ?
Нещо не мога да разбера-коя е "вашата" греда :?
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
kikoko написа:
Къде го чукаш,той къде се пука !
Да не би ,да намираш някаква допирна точка с нашата греда ?
Нещо не мога да разбера-коя е "вашата" греда :?
Неговата е "изкуствена"полимерна, на rockwall е гипсова(циментна) - истината е змиорска :-D истинска дървена и комшийката :-D
VLADO66 - майстор
Абе аз много добре знам-полиуретановите греди съм ги лепил преди 15год. :)един мезонет го направихме като изба :lol:
N.Georgiev - специалист
Ето ви и малки снимки от мене , на полимерни греди които съм монтирал http://yaneff82.snimka.bg/architecture/ ... 0.25184779 http://yaneff82.snimka.bg/architecture/ ... 53Снимките са от едно и също заведение .Първата година монтирахме само по ширината ,а на следващата ги кръстосахме .
  • 1
  • 2

Тема "Декоративни греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: