• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
sspoko - специалист
Някои може ли да каже каксе прави това вариантите за плоско матиране с паста и разтвори на англииска сол и прочие ясно но тук има релеф с различна дълбочина или е просто зрителна измама?

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (4.46 KиБ) Видяна 11073 пъти
EDI - майстор
Вероятно с флуороводородна или фосфорна киселина киселина.
KingLin - майстор
Отговора е пясъкоструйка.
Имам познат във Варна, който се занимава точно с такива работи, че при него го видях това чудо. Представлява нещо като онези стъклени херметизирани кутии с отвори и ръкавици, като на фантастичните филми :-D Слага се върху стъклото и се мята все едно пишеш с молив :) Има и различни накрайници, предполагам различни по дебелината на струята.
shotik - майстор
Допълвам ,че има и техника, при която се ползват шаблони на фигури от плътен материал /мисля че и с дебело тиксо става/ и като се пръска с пясъкоструйката се матират откритите участъци.
8180 - майстор
shotik написа:
Допълвам ,че има и техника, при която се ползват шаблони на фигури от плътен материал /мисля че и с дебело тиксо става/ и като се пръска с пясъкоструйката се матират откритите участъци.
Да, така е но за тази картинка не става. С шаблоните матирата или дълбаят, но на еднаква дълбочина или почти. Тук ще си трябва "художник с различни четки/дюзи".
Имам някъде издълбана чаша-мостра (на 1мм), ако някой го интересува.
По мои шаблони си ги правиха тези:
http://colorglassbg.com/
Може да консултират или помогнат.
sspoko - специалист
точно това ми беше въпроса с пяска или с различните пасти се постига една дълбочина а това е направено на различни нива и то с много добра точност плавно преминаамане в контура. колкото до пясъко стуйката шаблоните се правят от гумено фолио за пясъко струй което може да се реже на плотер предлагат го васкони и микро асу възможно е и други използват го предимно каменоделците защото правят по големи дълбочини за по леко матиране на огледало става и обикновено фолио за надписи стига да не се задържа много струята пясък.
8180 - майстор
sspoko написа:
точно това ми беше въпроса
+1
Обади се на колегите от Колор (в момента май са почивка) и търси Надя - една от собствениците, която се занимава с декоративните (арт) неща. Сигурно имат технологии, като им гледам "Галерията" - лепене, топене и пресоване и т.н. - не съм в час особено, извън пясъка и шаблони, но са читави и любезни.
Гравирал съм стъкло на CNC фреза,
при изготвяне на подходящ файл може да се гравира при различни дълбочини без никакъв проблем. :wink:
The_FAN - специалист
да вдигна темата:

има един невероятен тип в Бургас който работи със стъкло и прави всичко от надписи до това:

Прикачен файл

r.jpg

Прикачен файл

med.jpg
med.jpg (42.33 KиБ) Видяна 9600 пъти

Прикачен файл

ds.jpg
ds.jpg (105.45 KиБ) Видяна 9600 пъти
  • 1
  • 2

Тема "гравиране на стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: