Работа с гипскартон за напреднали.
N.Georgiev - специалист
nik090 написа:
Не видях нищо конкретно,може ли директен линк към снимки?
Как би се получило най-добре за да има скрито осветление?Къде и как трябва да се оформят "джобове" задиодни ленти?
Колко конкретно искаш да е , някой да ти направи 3D проект ли ? Даваме ти идеи !!! А защо трябва да е снимка , не можете ли да си развинтите малко фантазията и да измислите нещо оригинално ?
Има и друго , че два еднакви тавана няма , всеки е според помещението , а в твоя случай има и някакъв ( никакъв ) трегер
naB4o - специалист
Това помещение ми се струва че ще е дневна-трапезария. Може да се измисли някакъв бар-плот и лампички надолу от трегера :)
nik090 - помощник
Това е вариант с барплот,но поради разположението на трегера(на никъде) и плота е завъртян така и ми се струва че не стои добре!

Прикачен файл

Image 3.jpg

Прикачен файл

Image 2.jpg
naB4o - специалист
Ами не е казано, че плота ще следи трегера. Плота може и да е окръжност или полу-окръжност под трегера. а трегера да е "основа" за лампи, държачи за чаши и т.н.
nik090 - помощник
Това беше първоначалния вариант да сложим плот,в последствие решихме че не е нужен,особено пък точно там!
Втория вариант е това,но голяма част от тавана ще падне.Идеята тук е да се направи борда от картон,а вътре да се монтира опънат светещ таван.Ако по височината на борда се изградят една или две рамки да се получи стъпаловидно по-добре ли ще изглежда?В случая пада около 30см,идеята е да са примерно 2 по 15 или 3 по около 10см.
Каква фигура ще е най-добре да се изгради,която по никакъв начин да не е ангажираща с разположението на останалите мебели.В случая масата не би стояла добре ако не е центрирана под светещия таван.

Прикачен файл

Image 6.jpg
8180 - майстор
На мен последното ми харесва, дори мислех да ти го предлагам.
Ако решиш може да не осветяваш цялото "слизане", а да акцентираш в/масата и кухненския плот. Да минеш на плексиглас/поликарбонат за по-лесно обслужване.
Дори, ако решиш, можеш да останеш на кутии само по периметъра - само визуално да разделиш зоните. Осветлението на масат с 2-3 висящи абажура, когато уточниш местото.
dadko - майстор
С гипсокартон можеш да направиш всякакви форми по тавана. Особено ако се направи на две нива- има шанс този трегер да се скрие успешно

Прикачен файл

Kolona2.JPG
Kolona2.JPG (60.58 KиБ) Видяна 8664 пъти

Прикачен файл

kolona1.JPG
kolona1.JPG (63.33 KиБ) Видяна 8664 пъти
nik090 - помощник
Предложението на dadko ми харесва,не е ангажиращо с позиционирането на мебелите,а фигурите се съчетават с прозорците!
По-добре ли ще се получи,ако на снимката с трите елемента и предната част на трегера се оформи с овал като останалите две.
nik090 - помощник
Изглед към другата част на стаята.

Прикачен файл

Image 9.jpg
dadko - майстор
малко ръбести идейчици

Прикачен файл

treger12.JPG
treger12.JPG (55.35 KиБ) Видяна 8500 пъти

Прикачен файл

Capture11.JPG
Capture11.JPG (74.5 KиБ) Видяна 8500 пъти

Прикачен файл

treger11.JPG
treger11.JPG (48.86 KиБ) Видяна 8500 пъти

Тема "Трегер-с какво ще е най-добре да се скрие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: