Работа с гипскартон за напреднали.
leonardo_vd - модератор
Нека всеки сподели това което знае относно огъването на картона и неговата конструкция - нестандартна.
The_FAN - специалист
Не знам дали тук да влезе тази тема но...
Във времето съм забелязал, че клиентите бягат от правенето
на скрито осветление и нива в апартаменти поради недостатъчна
височина... едно предложение от мен...
ниво -дебелина 4.5 см и второ ниво - чисто декоративно от един
пласт картон, който може да бъде изрязван във всякакви форми
или да дублира горното ниво
Става много финно и клиентите се кефят на ефекта.
Позволява дори скрито...

Прикачен файл

PICT0002.JPG
Загасено скрито осветление
PICT0002.JPG (97.4 KиБ) Видяна 33325 пъти

Прикачен файл

PICT0019.JPG
Светнато скрито осветление
PICT0019.JPG (130.7 KиБ) Видяна 33325 пъти
GeorgiRadevDu - специалист
Какво е разтоянието между двете нива, или си завил цд деректно върху
горното ниво.
The_FAN - специалист
Точно толкова
2,8 см. е светлия отвор - тури му и 1,25 картон и хоп - ~4см.

CD-то си е на окачвачи.... горния таван не е затворен изцяло...
тонито - специалист
от какви лампи е скритото?
The_FAN - специалист
тонито написа:
от какви лампи е скритото?
Хубаво би било да е неон ама скъпо...
Маркуч с лампи, но по-качествен...клиента така си го искаше
tihogr - специалист
Ами аз в момента се сещам за огъване на гипскартона като се нацепи през определено разстояние или като се намокри като преди това може да се мине и с иглен валяк при наличие на такъв. Също така може да се остави полулегнал на две опорни точки примерно един лист картон и да се опира в краищата и така той се огъва от собствената си тежест.
Колкото до конструкции нестандартни колкото щеш. Поне тази работа позволява импровизации въпроса е да стане здраво да не мърда и да не пука. Какви ли не неща ми се е налагало да правя, ако се сетя нещо по-интересно ще пиша.
Между другото съм ти градски leonardo_vd
sxematon - напреднал
здрастии.
като цяло на всички им е пределно ясно как стаа цялата ципия с огъването: мокриш, кълцаш, напъваш и след тва шпакловчика да му мисли.
Аз искам да задам едно въпросче лекичко. Ся имаме вълни с обща дължина около 5м, челото е не повече от 8-10см. Тавана не е под нивел и УД профила на тавана накован през 5см (колкото е и нарязването на профила) ЦД профили няма. Та въпросчето най-накрая :) как даеа се постига - челото на нивел; 3 прави ъгъла.
marto - специалист
Малко не го схванах въпроса ама..когато основния таван(в случая бетонен)не е под нивел лентите ги режи на размер а не под нивел,фигурата няма да е под нивел но визуално ще е равномерна навсякъде
The_FAN - специалист
Мако странно обяснение наистина.... не стоплих но от следващия пост малко като че ли ми се изясни....ако работиш с шаблони от неравна повърхност:
Пускаш си ниво за цялото помещение и му правиш две перпиндикулярни линии на тавана през двата центъра (по широчина и дължина имам предвид)
След това пускаш ивици от тавана така че да подминават нивото... след това прехвърляш нивото на тях и ги подрязваш.
После правиш шаблон на вълните и го чертаеш на всяка ивица като
зада не се получават разминавания ги сравняваш с линията (която от двете ще използваш) на тавана. после изрязваш обковаваш с UD и си готов за затваряне.
Дано това да си питал че така и не ти разбрах въпроса.... кви са тия 3 прави ъгъла.....

Тема "Хитринки относно направата на орнаменти от ГК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: