Работа с гипскартон за напреднали.
The_FAN - специалист

Май постфактум ми просветна.... аз мислех че питаш за вълнообразен таван....а ти говориш за фигура с вълнообразна форма...
Според зависи колко ти е крив бетона... дали е крив на вълни или е само наклонен правиш или равен таван и работиш от него или както Марто ти е казал.
Преди 2 години в Студентски град правих таван със 7 сантиметра денивелация на размер от плочата....голем ужас само мастара играеше там..... ей го на на снимката... не му личи отдалече :)

Прикачен файл

t12.jpg
таван със 7 сантиметра денивелация... странни са клиентските желания понякога...
t12.jpg (59.59 KиБ) Видяна 35864 пъти
marto - специалист
това исках да кажа :thumbs: готино е станало но ако беше под нивел направено картинката щеше да е потресаваща :-D
rockwall - майстор
можете ли да ми кажете дали ръбът на фигурата е боядисан защото нещо ми зеленее на снимката
The_FAN - специалист
На първите снимки тавана и всички ръбове са боядисани а на последната снимка тавана е на шпакловка само. Ако ти зеленее нещо - собственика си го боядисва сам :)
rockwall - майстор
да де - питам за първия таван в охра-оранжево с осветлението - там нещо ми зеленее по ръба, ама явно е от светлината - няма как да го оставите небоядисан след такава добра изработка - просто питах да не би да не е сниман преди пълно завършване
The_FAN - специалист
rockwall написа:
...няма как да го оставите небоядисан след такава добра изработка...
The_FAN написа:
... собственика си го боядисва сам....
Само с монтаж ДО боя се занимавам.... боядисването ми скъсва нервите :)
За всеки занаят си има майстор. Мисля че така е редно.
leonardo_vd - модератор
The_FAN написа:
rockwall написа:
...няма как да го оставите небоядисан след такава добра изработка...
The_FAN написа:
... собственика си го боядисва сам....
Само с монтаж ДО боя се занимавам.... боядисването ми скъсва нервите :)
За всеки занаят си има майстор. Мисля че така е редно.
Майстора е майстор когато си свърши работата докрай.
The_FAN - специалист
leonardo_vd написа:
The_FAN написа:
rockwall написа:
...няма как да го оставите небоядисан след такава добра изработка...
The_FAN написа:
... собственика си го боядисва сам....
Само с монтаж ДО боя се занимавам.... боядисването ми скъсва нервите :)
За всеки занаят си има майстор. Мисля че така е редно.
Майстора е майстор когато си свърши работата докрай.
Малко не съм на кеф днес и много ми се иска да ми се струва само но да направиш таван докрай дали означава и да боядисаш ?
Щото за да направя таван по тази логика означава да изкопая основи да вдигна къща и чак тогава.... но ще го отдам на настроението си. Всеки има право на мнение и моето е че за всеки занаят си има майстор, и аз мога да боядисам но не го правя защото съм убеден че добър бояджия ще се справи по-добре.
boceto84 - помощник
ами аз си мислех че сам доста запознат със сухото строителстжо ама НЕ.Направих купол 3.5м в диам.и височина1.7.до тука добре всичко стана ОК.тука идва големия въпрос ??????как да го шпакловам ако знаеш нешто кажи.благодрности предварително
radoraev - специалист
boceto84 написа:
ами аз си мислех че сам доста запознат със сухото строителстжо ама НЕ.Направих купол 3.5м в диам.и височина1.7.до тука добре всичко стана ОК.тука идва големия въпрос ??????как да го шпакловам ако знаеш нешто кажи.благодрности предварително
Искаме снимки!!!!!!!!!!
А за шпакловката немаш грижи,като гледам размерите на купола ти....ми той си е почти прав,имам предвид просто си шпакловаш фугите и толкоз..........естествено по лесно ще ти е с нещо като гумена маламашка!

Тема "Хитринки относно направата на орнаменти от ГК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: