Работа с гипскартон за напреднали.
VLADO66 - майстор
Има и самозалепващи ПВЦ ленти за ъгли,но смятам че е хубаво в случая перваза да се направи от чам и после да се третира заедно с ламперията за да не изпъква.
toni_g79 - специалист
По принцип това се ползва за обиране на неравности.Има ги в практирер......Може да се обработи със същият лак,както тавана и ще изглежда завършено!

Прикачен файл

shoemold.jpg
shoemold.jpg (29.91 KиБ) Видяна 7055 пъти

Прикачен файл

4' x 6.5 LFT American Cherry Shoe Molding~pracsm_sw.jpg
4' x 6.5 LFT American Cherry Shoe Molding~pracsm_sw.jpg (18.35 KиБ) Видяна 7055 пъти
prascho - майстор
Благодаря Еди:).

Тони, това последното какво е?? /стиропор ли?/
toni_g79 - специалист
Дърво е,мисля че е Чам(снимката е примерна за формата на лайсничката).Може да се обработи със същите материали, като тавана,и няма да има никаква разлика!!
Chefo77 - майстор
Според мен последното си е ПВЦ, но като нищо може и да е чам :) Виждал съм такива от ПВЦ.
Колеги, аз изхождам от това, че первазчето трябва да покрива ъгли, различни от 90 градуса. По-скоро проблемът е когато тези ъгли са над 90 градуса, тогава задния край на первазчето опира и от някоя страна остава фуга. Иначе са си приятни на визия, спор няма :)
toni_g79 - специалист
Когато е над 90 градуса,може да се запълни със кит за дърво,като цвета може да се напасне с мешането на различни цветове.Иначе точно за този на снимката нз. какъв е,попадна ми в гугъла.Тези в практикер са чам,виждал съм ги преди 2 години,и по хамериканско масово ги ползват при первазите на пода ,когато се полагат върху плочки или ламинат,за обиране на фугата.Иначе мокета директно го набиват под перваза.
prascho - майстор
В практикер такива первази не видях. А цените на останалите первази от МДФ са двойни. Въобще не знам кой купува в тези магазини...
prascho - майстор
EDI написа:
Ето го - http://www.rosi.bg/mdf-profil-agt-01p2002-221.html .
Еди, ползвал ли си услугите на тези юнаци. Свързах се с тях. Имам леки притеснения, тъй като профилът е турско производство. Не знам колко е читав. Все пак се води МДФ перваз, но покритието е ПВЦ. Иначе, ще е по-удобен за монтаж /ще го ползвам и за външните ъгли на дървените трегери/.
EDI - майстор
Да, купувал съм си разни неща, а веднъж си поръчах и разкрой на МДФ.Доволен съм от работата им.А за тези первази нищо не мога да кажа, само на картинка съм ги виждал, не съм работил с такива.Ама какво да му е, като го сложиш веднъж и го закрепиш добре, сигурно с години няма да го закачаш.
prascho - майстор
здравейте,

Ако може да попитам едно две неща:

1. При положение, че имам трегер облечен с дърво, то естетически как е по-добре да се направи. Помещението да се раздели на два правоъгълника и да се сложи перваз по трегера /червената линия/ или первазът да остане само по стените? Луфт при трегера почти няма. Клоня към перваз по трегера.

2. Предполагам в ъглите връзката е желателно да бъде направена с ъгък 45 градуса.

3. Препоръчайте уред и приспособление да си наглася /резна/ первазите. Желателно е да бъде от две части. С първата да снема градуса на ъгъла и след това да наглася втората част при рязането. Уред дето да ми свърши работа и да не ми одерат кожата :).

П.П. Моята идея е да се ползват два перваза. Първият /плосък 30х10мм в горната част до 15мм/ да се разположи по периферията на ламперията между стената и тавана. Най-вероятно с отделяне на два четириъгълника. Вторият перваз /ъглов 25х25мм/ да се ползва за вертикалните части /колоните/. Ще затваря вътрешните и външни ъгли.

Прикачен файл

pervaz.JPG
pervaz.JPG (18.99 KиБ) Видяна 6826 пъти

Тема "Перваз на тавански етаж с ламперия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: